Rosina piemaksāt pensionāriem par bērnu maksātajiem nodokļiem

 Labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) piedāvā ieviest pensionāriem piemaksas par viņu bērnu samaksātajiem nodokļiem – 1% apmērā no bērna oficiālās algas, no kuras maksā sociālo nodokli.

 Ceturtdien, 5. oktobrī, Demogrāfisko lietu padomes sēdē Reirs piedāvājis pensionāriem papildus pensijām piemaksāt daļu no bērnu samaksātajiem nodokļiem, informēja Labklājības ministrija.

“Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti,” uzsvēra Reirs.

Ministra priekšlikums paredz, ka no valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas tiek novirzītas pensiju apdrošināšanai, tiks papildus samaksāts katra nodokļu maksātāja vecākiem – pensionāriem.

Priekšlikums paredz, ja, piemēram, ja algas apmērs, no kuras maksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, ir 500 eiro, tad vecākiem novirzītais 1% būtu 5 eiro mēnesī.

Ja pensijas saņems abi vecāki, tad šī summa tiks sadalīta uz pusēm.

Šādu atbalstu saviem vecākiem sniegs tikai tie nodokļu maksātāji, kuri tos maksā vispārējā režīmā ar likmi 34,09%. Turklāt, jo vairāk ir bērnu, kas maksā nodokļus Latvijā, jo lielāku pensijas piemaksu saņems vecāki, informēja ministrija.

„Mums ir svarīgi vēlreiz parādīt, ka tie, kas godprātīgi vispārējā režīmā maksā nodokļus, ir ieguvēji – šoreiz tiešā veidā sniedzot atbalstu saviem vecākiem – pensionāriem. Turklāt šādi netiks palielināts nodokļu slogs,” uzsvēra Reirs.  

Šī priekšlikuma īstenošanai Labklājības ministrija veidos darba grupu, iesaistot pēc iespējas plašāku sabiedrības pārstāvniecību, jo ir nepieciešams rūpīgi izsvērt tiesiskos, ekonomiskos un sociālos aspektus, kā arī ar administrēšanu saistītus jautājumus.

Plānots, ka darba grupa uzsāks darbu jau šogad un priekšlikumus izstrādās līdz 2018.gada jūlijam. 

Iepriekš Reirs gan pauda bažas par sociālā budžeta stabilitāti. Pēdējos gados valsts sociālās apdrošināšanas budžeta ieņēmumi pieauguši straujāk nekā izdevumi, attiecīgi pieaudzis arī sociālā budžeta uzkrājums, tomēr Labklājības ministrijas vadība arvien biežāk uzsvēra, ka jau tuvāko gadu laikā situācija var mainīties, jo prognozes liecina, ka turpmākajos gados izdevumi augs straujāk nekā ieņēmumi.

Labklājības ministrijā lsm.lv skaidroja, ka par šī priekšlikuma ietekmi uz sociālo budžetu un iespējām to ieviest vēl diskutēs darba grupa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti