Sadaļas Sadaļas

Robežsardzi vadīs ģenerālis Guntis Pujāts

Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieka amatā iecelts ģenerālis Guntis Pujāts, informēja Iekšlietu ministrija (IeM). Līdzšinējais VRS priekšnieks Normunds Garbars izteicis lūgumu ar šī gada 22. janvāri atvaļināties no dienesta saistībā ar izdienas pensijas vecuma sasniegšanu.

Pujāts no 2018. gada ir bijis VRS priekšnieka vietnieks dienesta organizācijas jautājumos, un 2018. gadā viņam piešķirta ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe. Savukārt 2009. gadā Pujāts Latvijas Policijas akadēmijā ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē, savukārt izdienas laiks dažādos amatos IeM sistēmā Pujātam ir vairāk nekā 25 gadi.

IeM uzsver, ka Pujāta kvalifikācija, iepriekšējā darba pieredze Valsts policijā un VRS vadošos amatos, tai skaitā VRS priekšnieka vietnieka amatā, vadot un organizējot robežpārbaudes un imigrācijas kontroles, operatīvās vadības, kriminālizmeklēšanas un atgriešanas un patvēruma jomu uzdevumu izpildi, kā arī vadības kompetenču attīstības līmenis liecina par spēju pildīt VRS priekšnieka amata pienākumus.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis norādījis, ka ģenerāļa Garbara dienesta stratēģiskā vadība un prioritāro vadlīniju noteikšana ir bijusi savlaicīga, pārdomāta un uz nākotni vērsta. Garbara vadībā īstenota Latvijas – Krievijas valsts robežas infrastruktūras izbūve un uzsākta Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas joslas iekārtošana, VRS pārapbruņošana un īsā laikā rasti risinājumi, kā arī ieviestas Eiropas Parlamenta un Padomes regulas prasības, kas nosaka sistemātiskās pārbaudes ieceļošanas un izceļošanas brīdī personām, kurām ir tiesības brīvi pārvietoties, uzsver IeM.

VRS priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt