Rīkos konkursu uz Valsts policijas priekšnieka amatu

Uz Valsts policijas priekšnieka amatu rīkos konkursu,  un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) veidos konkursa komisiju, paziņojumā medijiem informēja Iekšlietu ministrija.

ĪSUMĀ:

  • Uz Valsts policijas priekšnieka amatu rīkos konkursu.
  • Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens veidos konkursa komisiju saskaņā ar likumu.
  • IeM: Vadoties tikai pēc dienesta pakāpes, varētu pieteikties aptuveni 2000 cilvēku.
  • IeM: Tomēr iekšlietu dienestos ir izteikta hierarhija, un augstākā pakāpe paredz augstāku kvalifikāciju.
  • IeM: Līdz ar to patiesais kandidātu loks ir šaurāks.
  • Iekšlietu iestādēs kopumā dien tikai seši ģenerāļi.
  • IeM: Valsts policijā, atskaitot aizejošo policijas šefu Ķuzi, dien tikai viens.

Ministrs paredzējis jauno policijas priekšnieku izvēlēties konkursā, kurā kandidāta atbilstību iestādes vadītāja amatam novērtēs ministra izveidota komisija, kā to paredz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums.

Šobrīd noteikts, ka par Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītāju var iecelt tikai amatpersonu no vecāko vai augstāko virsnieku vidus ar 10 gadu izdienas laiku Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs. Arī veselības stāvoklim un fiziskajai sagatavotībai ir jāatbilst normatīvo aktu prasībām.

Valsts policijas vadītāja amata pretendentam ir jābūt akadēmiskajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai Tiesību zinātnes, civilās un militārās aizsardzības, komerczinību un administrēšanas, sociālās un cilvēkrīcības zinātņu, humanitāro zinātņu, pedagogu izglītības un izglītības zinātņu tematiskajās jomās.

Taču saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likumu iestādes vadītājam ir ne tikai jāpārzina attiecīgās jomas specifika, bet jābūt arī  apveltītam ar augsta līmeņa vadītāja prasmēm, jo iestādes vadītājs pārvalda iestādes finanšu, personāla un citus resursus, ir atbildīgs par iestādes funkciju efektīvu izpildi, par tiesisku, stabilu, efektīvu un atklātu iestādes darbību.

Šobrīd, vadoties tikai pēc dienesta pakāpes, uz policijas priekšnieka amatu varētu pieteikties aptuveni 2000 cilvēku – majori, pulkvežleitnanti, pulkveži un ģenerāļi, taču iekšlietu dienestos ir izteikta hierarhija, un katra augstākā dienesta pakāpe paredz arī augstāku kvalifikāciju.

Līdz ar to, virsnieks ar majora pakāpi nevarētu konkurēt ar pulkvedi vai ģenerāli, tādējādi patiesais kandidātu loks ir šaurāks, nekā tas izskanējis publiski.

Iekšlietu iestādēs kopumā dien tikai seši ģenerāļi, no kuriem Valsts policijā, atskaitot Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi, dien tikai viens, paziņojumā medijiem norādīja ministrija

Papildus konkurences ierobežojums ir arī tas, ka kandidēt var tikai šobrīd dienestos strādājošie virsnieki, tādējādi izslēdzot bijušos dienestu darbiniekus.

Lai sakārtotu konkursu norisi iekšlietu nozarē nākotnē, iekšlietu ministrs turpinās diskusijas ar valdības partneriem, skaidrojot tagadējo normu trūkumus. Ministrs piebilst, ka, iespējams, pirmajā reizē valdība piedāvājumus noraidīja tāpēc, ka netikta pietiekami izprasta un ņemta vērā jomas specifika ar normatīvo regulējumu un nozares tradīcijām.

KONTEKSTS:

Lai gan valdošā koalīcija šonedēļ neiekļāva valdība darba kārtībā likumu grozījumus, kas ļautu rīkot atklātu konkursu uz Valsts policijas priekšnieka amatu, paplašinot pretendentu loku, kā to piedāvāja Ģirģens, premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzdevis nodrošināt šāda konkursa rīkošanu.

Jautājums par piemērotākā kandidāta meklēšanu Valsts policijas priekšnieka amatam ir aktuāls pēc tam, kad pēc gandrīz 40 gadu dienesta iekšlietu struktūrās policijas priekšnieks Ints Ķuzis paziņoja, ka amatu pamet. Atlūgumu Ķuzis jau iesniedzis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ("KPV LV"), kurš to pieņēmis. Ķuzis amatu atstās no šā gada 10. februāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt