«Rīgas satiksme» iegādāsies 35 elektroautobusus; sākti izmēģinājuma braucieni

"Rīgas satiksme" iegādāsies 35 elektroautobusus, savukārt iecerētā 12 ūdeņraža autobusu iegāde ir atlikta. Šonedēļ izmēģinājuma braucienos Rīgas ielās devās pirmais elektroautobuss. Vairākas pieturas nobrauca arī Latvijas Televīzija.

12. maršruta autobusa vadītājam šis ir jau trešais riņķis ar jauno elektroautobusu. Pagaidām lielas atšķirības no parastajiem autobusiem vīrietis nav pamanījis, izņemot vienu interesantu detaļu. 

"Atšķirība ir tāda, ka visu laiku ir jāuzlādē akumulators bremzējot. Jo ilgāk un lēzenāk bremzē, jo ilgākam laikam pietiek lādiņa. Proti, pie katras bremzēšanas notiek enerģijas rekuperācija un akumulators lādējas," pastāstīja šoferis.

Pagaidām uz "Rīgas satiksmes" aicinājumu piedāvāt transportlīdzekļus testa braucieniem ir atsaukušies divi ražotāji – "Scania" un "Solaris". Šo ražotāju izgatavotie elektroautobusi atšķiras pēc garuma – "Scania" autobusa garums ir 12, bet "Solaris" – 18 metru.  

Pirmajā iepirkumā "Rīgas satiksme" plāno iegādāties aptuveni 35 elektroautobusus. Tomēr to piegādei vajadzīgs laiks.

"Šādu autobusu ražošana un piegāde, protams, aizņem diezgan ilgu laiku. Tāpat arī iepirkuma procedūra. Tāpēc atbilstoši mūsu šī brīža plāniem šī gada beigās vai nākamā gada sākumā ir plānots uzsākt iepirkuma procedūru, nonākt pie rezultāta un tātad arī līguma ar piegādātajiem. Savukārt autobusu piegāde varētu būt vai nu pašās 2022. gada beigās, vai 2023. gada pirmajā pusē," stāstīja "Rīgas satiksmes" valdes loceklis Andris Lubāns.

Jauno transportlīdzekļu testēšana dažādos Rīgas maršrutos turpināsies divas nedēļas. Šajā laikā jāsaprot, kur izvietot uzlādes stacijas. Izmēģinājuma braucienos ir jāpārliecinās arī par enerģijas uzkrāšanas risinājumu piemērotību maršrutu tīklam, kā arī braukšanas paradumu ietekmi uz enerģijas patēriņu. Testus ir paredzēts veikt kā nepārtrauktu tirgus izpēti nākotnē plānotajiem publiskajiem iepirkumiem.

Elektroautobusu iepirkumam paredzēts tērēt 20 miljonus eiro. 

Elektroautobuss ir baltā krāsā un vizuāli atšķiras no pārējiem "Rīgas satiksmes" autobusiem, taču, tāpat kā jebkurā transportlīdzeklī, arī elektroautobusā pēc iekāpšanas nekavējoties pasažieriem jāveic brauciena reģistrācija vai jāiegādājas biļete pie transporta līdzekļa vadītāja. Savukārt pieturvietas paziņos vadītājs. 

KONTEKSTS:

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" līdz 2023. gada beigām plānoja iegādāties 12 ūdeņraža un 23 elektroautobusus. Nākamo piecu līdz septiņu gadu laikā uzņēmumam būs jānomaina aptuveni 250 autobusu, daļa no tiem jāmaina uz bezizmešu transportu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt