Rīgas pašvaldība izlēmusi nepārdot Lucavsalu

Rīgas pašvaldība tomēr nepārdos Lucavsalu.

Kā  sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), viņš ir gatavs atzīt, ka lēmums izsolē pārdot pašvaldībai Lucavsalā piederošos zemesgabalus 103 hektāru platībā nav bijis no tiem labākajiem. Līdz ar to pērn 8.jūlijā pieņemtais Rīgas domes lēmums par īpašuma izsoli tiks atcelts, apliecināja Ušakovs.

Trešdien, 10.jūnijā, Rīgas mērs ticies arī ar mazdārziņu nomniekiem. Dārzkopības biedrības "Jumpravsala" pārstāve Rasma Griņa pastāstīja, ka mērs viņiem atvainojās par pieņemto lēmumu Lucavsalu pārdot, neņemot vērā viņu intereses, un apliecināja, ka īpašums netiks pārdots.

Tāpat Ušakovs mazdārziņu nomniekiem apsolīja jūlijā Lucavsalu "izņemt no izsolāmo objektu saraksta", pastāstīja Griņa. Līdz ar to iedzīvotāji varēs netraucēti turpināt iekopt savus mazdārziņus.

Ušakovs pastāstīja, ka Lucavsala tiks attīstīta kā zaļā zona. Zemesgabala attīstības nolūkos jūlija laikā Rīgā plānots izveidot padomi, kurā tiks apspriesta objekta turpmākā attīstība.

Padomē tiks iekļauti arī "Jumpravsalas" pārstāvji, pastāstīja Ušakovs. Tāpat pašvaldība esot gatava arī pagarināt mazdārziņu nomas tiesību līgumus - no līdzšinējā viena gada līdz trim pieciem gadiem, lai nomnieki varētu netraucēti dārziņus attīstīt ilgākā termiņā.

Jautāts, vai pašvaldībai būs līdzekļi objekta attīstībai, Rīgas mērs sacīja, ka apbūve objektā nav paredzēta, līdz ar to attīstība prasīs arī mazāk finanšu resursu.

Neraugoties uz mazdārziņu nomnieku iebildumiem un Rīgas domes opozīcijas deputātu argumentiem, ar Rīgas pašvaldības koalīcijas partiju "Saskaņas centrs" un "Gods kalpot Rīgai" deputātu lēmumu 2014.gada 8.jūlijā tika nolemts izsolē pārdot pašvaldībai Lucavsalā piederošos desmit zemesgabalus 102,9 hektāru platībā. 29.jūlijā Rīgas pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas sēdē apstiprināta izsoles sākumcena - 26,58 miljoni eiro.

Pērn 10.oktobrī tika plānota Lucavsalas izsole, kas nenotika, jo tai nepieteicās neviens pretendents.

Pret Lucavsalas pārdošanu Rīgā vairākkārtīgi notikuši piketi.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti