Rīgas ostā sagaida Dānijas militāro tehniku; notiks izkraušana un pārvietošana uz Ādažiem

Trešdien, 27. aprīlī, Rīgā no Dānijas ostas Koges ieradušies divi transportlīdzekļu pārvadāšanas kuģi, kas Latvijā nogādāja gandrīz 300 Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes militārās un atbalsta tehnikas vienības, tajā skaitā kājnieku kaujas mašīnas "Piranha V" un kāpurķēžu kājnieku kaujas mašīnas "CV 90". Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) informēja, ka ostā notiek kuģu izkraušana un tehnikas pārvietošana uz Ādažu bāzi.

NBS skaidroja, ka kuģu izkraušana Rīgas ostā turpināsies divas dienas, 27. un 28. aprīlī. Līdzko Dānijas militārā un atbalsta tehnika nonāk krastā, tā pakāpeniski tiek formēta nelielās kolonnās un nekavējoties dodas uz Ādažu bāzi pa iepriekš plānotiem maršrutiem.

Dāņu militārā tehnika pirms izkraušanas Rīgas ostā

Dānijas militārā transporta kolonnu kustība apdzīvotās vietās, tajā skaitā Rīgā, kā arī pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem tiks organizēta veidā, kas pēc iespējas mazāk ietekmē ikdienas satiksmi, norādīja NBS.

Dāņu militārā tehnika.

Militāro kolonnu pavadīšanu pa Latvijas autoceļiem nodrošina Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

Tāpat NBS skaidroja, ka 27. un 28. aprīlī vairākās Pierīgas apdzīvotās vietās, arī

Rīgas pilsētas ielu krustojumos tiks izvietoti Latvijas vai Dānijas karavīri formastērpos, kuri norādīs braukšanas virzienu militārajām kolonnām, taču nekādā veidā neierobežos autotransporta satiksmi.

NBS aicināja Latvijas iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret īslaicīgām neērtībām saistībā ar Latvijā ienākošo sabiedroto spēku pārvietošanos pa koplietošanas ceļiem.

Bruņotajos spēkos arī atgādināja, ka 26. aprīlī Latvijā jau ieradās pirmie Dānijas Karalisko bruņoto spēku 1. brigādes karavīri. Veicinot atturēšanu un stiprinot NATO kolektīvo aizsardzību alianses austrumu flangā, Latvijā tiks izvietota Dānijas Karalisko bruņoto spēku bataljona līmeņa vienība – aptuveni 750 karavīri un atbilstošs apbruņojums.

Dānijas bataljons tiks izvietots Ādažu bāzē, integrējoties Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes sastāvā līdzīgi kā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa (eFP).

Dānijas kontingenta izvietošana Latvijā un dāņu karavīru dalība kopīgās militārās mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citu sabiedroto valstu vienībām nodrošinās gan NATO dalībvalstu savietojamības turpmāku pilnveidošanu, gan arī augstāku gatavību reaģēšanai uz pašlaik aktuāliem drošības izaicinājumiem stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt