Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

D. Turlais sola likvidēt «Riga.lv» un aicina deputātus uz sarunām

Rīgas mērs Turlais: nodibinājumu «Riga.lv» likvidēs

Visos Rīgas uzņēmumos un nodibinājumos tiks veikts audits un revīzijas, savukārt "Riga.lv" tiks likvidēta. To trešdien, 19. jūnijā, žurnālistiem paziņoja Rīgas mērs Dainis Turlais ("Gods kalpot Rīgai").

Rīgas mērs Dainis TurlaisZane Mače

  Lēmums par nodibinājuma likvidēšanu pieņemts pēc mēra sarunām ar "Riga.lv" valdi. Iepriekš “Riga.lv” likvidāciju vairākkārt rosināja domes opozīcijas partijas.

  Vienlaikus domes Sabiedrisko attiecību nodaļai uzdots izstrādāt plānu, lai līdz galvaspilsētas 2020. gada budžeta pieņemšanai būtu skaidrs, kā pašvaldība "organizēs saiti ar sabiedrību, informēs par savu darbu".

  Nodibinājums "Riga.lv" tika izveidots pirms apmēram piecarpus gadiem, un tā galvenais uzdevums ir informēt sabiedrību par norisēm pašvaldībā, kā arī tās kapitālsabiedrībās. "Riga.lv" pārraudzība uzticēta Rīgas domes Sabiedrisko attiecību daļai.

  Nodibinājuma “Riga.lv” finanšu saimniecību izgaismojās pavasarī pēc tam, kad Valsts kontrole pēc Rīgas Tūrisma attīstības biroja un “Riga.lv” izrevidēšanas paziņoja, ka abos nodibinājumos pašvaldība trīs gadu laikā nesaimnieciski un pat nelikumīgi izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

  Iepriekš domes pozīcijas vairākums noraidīja opozīcijas ierosinājumu likvidēt nodibinājumu “Riga.lv”. 

  Ideju likvidēt nodibinājumu “Riga.lv” līdz šim teorētiski ir atbalstījuši “Gods kalpot Rīgai” politiķi – vicemērs un iepriekšējais mēra pienākumu pildītājs Oļegs Burovs, kā arī kādreizējais Korupcijas apkarošanas komitejas vadītājs un pašreizējais mērs Turlais. Vēl nesen viņš izteicās – opozīcijas rosinātajai steigai nav pamata.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti