Dienas ziņas

Talsos apskatāmi mākslas darbi no ziepēm

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas ģimnāzijas sāk uzņemt vidusskolēnus

Rīgas ģimnāzijas sāk vidusskolēnu uzņemšanu

Rīgas prestižās valsts ģimnāzijas piektdien rīkoja klātienes iestājpārbaudes darbus matemātikā. Ņemot vērā, ka 9. klašu skolēniem eksāmeni šogad koronavīrusa dēļ nenotika, tieši pašu skolu iestājpārbaudījumiem būs noteicošā loma uzņemšanai Rīgas 1., 2. vai 3. ģimnāzijā. 

Arī šie iestājpārbaudījumi šogad būtiski neatšķiras no centralizētajiem eksāmeniem vidusskolās. Skolēniem obligāti jāievēro divu metru distance citam no cita. Ienākot skolā, jādezinficē rokas un obligāti jāuzvelk sejas maska. Un gluži tāpat kā centralizētajos eksāmenos, arī valsts ģimnāziju iestājpārbaudījumos uzdevumu šogad ir mazāk un to pildīšanai atvēlētas tikai divas stundas.

"Divi metri, telpu vēdināšanas. Ja jūtam, ka to nevaram ievērot, tad liekam masku. Pārvietojoties mēs nevaram to ievērot. Bet, darot darbu, mēs divus metrus ievērojam, un es ceru, ka šo pēdējo mēnešu attālinātā mācīšanās nebūs pazeminājusi matemātikas zināšanu līmeni," uzsvēra Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Rezultāti būs zināmi piecu darba dienu laikā. Tieši tādus pašus piesardzības pasākumus un tos pašus matemātikas uzdevumus piektdien pildīja arī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Konkurss šogad liels, skolas uzņems mazāk nekā pusi no konkursantiem.

"Mēs šobrīd runājam par 1445 kandidātiem uz visām trim ģimnāzijām, tas nav tikai uz mūsu ģimnāziju, bet mēs uzņemsim 210 skolēnus," norādīja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas uzņemšanas komisijas pārstāvis Jānis Zeimanis.

Pacīnīties par vietu galvaspilsētas labākajās skolās skolēni varēs arī 15. jūnijā, kad pārbaudes darbus rīkos pārējās ģimnāzijas un labākās vidusskolas.

KONTEKSTS:

Ārkārtējās situācijas laikā, kas izsludināta Covid-19 ierobežošanai un ir spēkā līdz 9. jūnijam, noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu. Arī mācības skolās notika attālināti. 12. klašu eksāmenu sesija plānota līdz 7. jūlijam, bet 9. klašu eksāmeni atcelti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti