Rīgas domnieks Mežeckis vienlaikus ieņem arī deputāta amatu Jūrmalas domē

No "Saskaņas" ievēlētais Rīgas domnieks Romāns Mežeckis vienlaikus ieņem arī deputāta amatu Jūrmalas domē, pārstāvot kūrortpilsētas mēra Gata Trukšņa Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstu, noskaidroja aģentūra LETA.

Mežeckis galvaspilsētas domē ievēlēts no "Saskaņas" saraksta ārkārtas vēlēšanās 2020.gadā. Savukārt šogad viņš no ZZS saraksta startēja vēlēšanās uz Jūrmalas domi, taču palika pirmais "aiz strīpas".

Tagad, ņemot vērā, ka Jūrmalas domes deputāte Anita Adijāne (ZZS) nav spējusi uzrādīt Covid-19 sertifikātu, viņai uz laiku apturētas pilnvaras, bet viņas vietā domē darbu sācis Mežeckis. Viņš arī aizstājis Adijāni Attīstības un vides jautājumu komitejā.

Taču Rīgas domē Mežecka deputāta pilnvaras nav izbeigtas, nav saņemts arī viņa iesniegums par mandāta nolikšanu, aģentūrai LETA apliecināja domē. Pašvaldībai ir informācija, ka domnieks ir sācis darbu Jūrmalas domē, un izveidojušos situāciju dome mēģina skaidrot gan sadarbībā ar pašvaldības Vēlēšanu komisiju, gan ar pašu deputātu.

Pašam Mežeckim pašlaik ir darba nespējas lapa.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova, atsaucoties uz Pašvaldības domes vēlēšanu likumu, aģentūrai LETA skaidro, ka kandidāts, ievērojot likuma nosacījumus, Latvijā var kandidēt tikai uz vienas pašvaldības domi. Tāpat noteikts, ka, ja kādā no pašvaldībām notiek ārkārtas vēlēšanas, citas pašvaldības deputātu var pieteikt par domes deputāta kandidātu, taču ievēlēšanas gadījumā viņš zaudē tās pašvaldības deputāta mandātu, kurā viņš bija deputāts kandidātu saraksta iesniegšanas brīdī.

"Nepārprotami, ka likumdevēja mērķis ir bijis nepieļaut, ka persona var būt deputāts vienlaikus vairākās pašvaldību domēs," skaidro CVK.

CVK norāda, ka tieši šāda situācija un detalizēta rīcība gan likumā nav noteikta, bet minētā norma piemērojama pēc iespējas analoģiski. Tā kā, ievērojot minēto, deputāts var būt tikai vienā domē, un ir izvēlējies pieņemt Jūrmalas domes deputāta mandātu, tādējādi zaudējot Rīgas domes deputāta mandātu, tad uzskatāms, ka Rīgas domes deputāta pilnvaras izbeigušās ar dienu, kad deputāts sāka pildīt savus pienākumus Jūrmalas domē, skaidro Zaharova.

CVK atbildē pauž, ka likums nenoteic kārtību, kādā domes iegūst informāciju par citas domes sastāva izmaiņām, un ka deputātam būtu pienākums pašam informēt domi par pilnvaru izbeigšanos saistībā ar deputāta pilnvaru iegūšanu citā domē. CVK neuztur aktuālu deputātu kandidātu reģistru un nevar nodrošināt šāda veida informācijas sniegšanu, savukārt domes darbības jautājumi ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) kompetencē.

VARAM komentāru par izveidojušos situāciju aģentūrai LETA pagaidām nav sniegusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt