Rīgas domes topošā vadība: Pilsētas Civilās aizsardzības plāns ir uzlabojams

Rīgas pilsētas Civilās aizsardzības plāns un krīzes situācijās atbildīgo institūciju savstarpējā komunikācija ir uzlabojama. To secināja Rīgas pilsētas Civilās aizsardzības komisijas sēdē. Nākamā Rīgas domes sasaukuma laikā tiks papildināti plāni civilas un militāras krīzes gadījumā.

Rīgas domes topošā vadība: Pilsētas Civilās aizsardzības plāns ir uzlabojamsJānis Kincis

Covid-19 krīze pierādīja, ka savstarpējā komunikācija starp iesaistītajām institūcijām ir uzlabojama, pavēstīja Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics.

Viens no veidiem, kā to uzlabot, ir teorētiskas un praktiskas mācības, modelējot un izspēlējot krīzes situāciju risinājumus, klāstīja Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis no "Attīstībai/Par!". Šīs dienas saruna pieskaņota šonedēļ Rīgā notiekošajām militārajām mācībām „Namejs 2020”.

„Zemessardze, mūsu bruņotie spēki pilda savus uzdevumus. Viņu uzdevums šajās mācībās ir apstādināt pretinieku. Tikmēr Rīgas uzdevums ir rūpes par citām lietām: mēs šādās situācijās varam palikt bez ūdens, bez apkures un elektrības, uz ielām var būt haoss, un mums ir jāveic savi uzdevumi, lai arī šīm situācijām tiktu galā. Tiks papildināts un uzlabots Rīgas Civilās aizsardzības plāns. Turpmāk mēs daudz biežāk rīkosim civilās aizsardzības komisijas sēdes, un

pēc dažiem gadiem mēs jau varētu piedalīties mācībās un pārbaudīt savas spējas," sacīja Staķis.

Militārajās mācībās iesaistīta visa Zemessardzes 1. Rīgas brigāde. Tās komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs uzsvēra, ka viens no uzdevumiem ir modelēt dienestu un struktūrvienību sadarbību plaša problēmu loka mazināšanā.

„Mēs skaidrojām, ko mēs kā militārpersonas darām, un to, kā varētu izskatīties visu dienestu, drošības struktūru iesaiste šo funkciju nodrošināšanā, lai mēs varētu īstenot savu pamatuzdevumu – nosargāt valsti. Protams, domes vadība un arī visi uzņēmumi no mūsu militārā skatpunkta vēroja, kāda būtu viņu loma, kā mēs komunicētu ar sabiedrību, ar dienestiem. Arī to, kā mēs nodrošinātu pakalpojumu pieejamību, primārās lietas: pārtiku un ūdeni, turklāt lielā daudzumā," norādīja Krjukovs.

Atsevišķi izdiskutēta arī Rīgas sadarbība ar tuvējām Pierīgas pašvaldībām, kā arī korekta Rīgas krīzes vadības centra un valsts krīzes vadības centra un spēka struktūru sadarbība ārkārtējas situācijas gadījumā.

Atsevišķi vērtējams jautājums krīzes situācijās ir visaptveroša informācijas izziņošana, kas arī prasa dažāda veida uzlabojumus un brīvprātīgo iesaisti, uzsvēra Rīgas domes deputāta kandidāte Linda Ozola no Jaunās konservatīvās partijas. Viņai paredzēts uzticēt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadību.

„Kas ir ļoti svarīgi, ka iesaistām ne tikai tos dienestus, kas līdz šim civilajā aizsardzībā ir aktīvi strādājuši, bet arī nevalstisko sektoru, piemēram, senioru nevalstiskās organizācijas," sacīja Ozola.

Vajadzība uzlabot resoru saziņu nestandarta situācijā pierādījusi arī nesenā pieredze Covid-19 ārkārtas situācijas dēļ. Arī to ņems vērā, papildinot Rīgas Civilās aizsardzības plānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti