Rīgas dome šodien pārņems Āgenskalna tirgu savā pārziņā

Rīgas domes Īpašuma departaments no savas kapitālsabiedrības «Rīgas centrāltirgus» pirmdien, 5.februārī, savā valdījumā pārņems Āgenskalna tirgus paviljonu un tam piegulošo teritoriju Nometņu ielā 64.

Domes plāns paredz slēgtajam tirgum turpmāk nodrošināt savu apsardzi, bet mēneša beigās domāts izsludināt izsoli par tirgus ilgtermiņa nomu.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs no «Gods kalpot Rīgai» Latvijas Radio pastāstīja, ka patlaban notikumu attīstība rit atbilstoši domes plānam. Līdz līguma slēgšanai ar nomas tiesību ieguvēju arī plānots ap vēsturisko Āgenskalna tirgus namu novākt visas pagaidu būves.

Oļegs Burovs: Par Āgenskalna tirgus pārņemšanu
00:00 / 00:22
Lejuplādēt
Šobrīd Āgenskalna tirgus ir Centrāltirgus valdījumā, tika izbeigts nomas līgums par Āgenskalna tirgus teritoriju, un Īpašuma departaments, ņemot vērā domes lēmumu, pārņem to savā valdījumā, un nākamais solis ir gatavot nomas tiesību izsoli, kuru plāno izsludināt 26.februārī," sacīja Burovs.

Mērķis ir apstiprināt izsoles nolikumu un izsludināt izsoli; cik mēneši paies līdz izsolei, pagaidām nav zināms, bet Burovs pieļāva, ka tie varētu būt  no diviem līdz trīs mēnešiem, jo pretendentiem jādod pieteikšanas laiks, lai viņi var sagatavoties.

“Būves, kas nav lietojamas, pagaidu būves vajadzētu nojaukt un sakārtot visu šo teritoriju,” piebilda Burovs.

Rīgas dome nolēma, ka tiks pārtraukts Rīgas pašvaldības AS "Rīgas centrāltirgus" nomas līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu. Tā vietā izsolē meklēs privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem. Nomniekam būs tirgus jāatjauno, par to domes atlīdzību nesaņemot. Noteikumos arī iekļauts punkts, ka tirgus statuss jāsaglabā.

Rīgas domei līdz šim nav veiksmīgas pieredzes ar tādu lielu objektu kā Āgenskalna tirgus nodošanu ilgtermiņa nomā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti