Rīgas dome nākotnē cer panākt dūmu detektoru uzstādīšanu graustos

Rīgas domes Īpašuma departaments strādā pie priekšlikumu izstrādes, kas nākotnē īpašniekiem uzliktu par pienākumu graustos uzstādīt dūmu detektorus vai nodrošināt šo objektu fizisku apsardzi, aģentūrai LETA apstiprināja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Šādas izmaiņas tiek rosinātas pēc Rīgas domes deputāta Anša Ansberga ("Latvijas attīstībai") iniciatīvas. Gailīte gan norādīja, ka visi departamenta izstrādātie priekšlikumi sākotnēji tiks skatīti atbildīgajās ministrijās, Ministru kabinetā un Saeimā, tādēļ vēl nav skaidrs, kad un vai tie varētu stāties spēkā.

"Par to, kādi tieši būs šie priekšlikumi, šobrīd runāt ir pāragri, jo tie ir tikai izstrādes stadijā," norādīja Gailīte.

KONTEKSTS:

Naktī uz 25. novembri ēkā Kalnciema ielā 2B izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanas darbi turpinājās vairākas dienas. Pēc būvinženieru atzinuma tika nolemts demontēt nodegušās ēkas nedrošās konstrukcijas, kā arī daļēji jānojauc ēkas stūris Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā.

Vēlāk gan izskanēja, ka ap degušo Kalnciema ielas namu varētu noteikt arhitektūras pieminekļa aizsardzības zonu.

Tikmēr Saeimā pēc Rīgas domes aicinājuma nolemts spriest par kriminālatbildību graustu īpašniekiem, kas nepienācīgi gādā par saviem namīpašumiem. Deputāti gan vēl nesteidza atbalstīt šādas izmaiņas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti