Dienas ziņas

Bargā ziema rada grūtības Eiropā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kalnciema ielas degušās ēkas nojaukšana – finiša taisnē

Kalnciema ielas degušās ēkas nojaukšana – finiša taisnē

Jaunnedēļ plānots pabeigt Kalnciema ielas nodegušās ēkas nedrošo konstrukciju demontāžu, lai pirmdien, 14. janvarī, varētu atvērt satiksmei vēl vienu no pašlaik slēgtajām brauktuves joslām Raņķa dambī.  Īpašnieki par saviem nākotnes nodomiem nerunā, bet pašvaldībā mierina – 12 stāvu apbūve tur nebūšot.

Piektdien, 11. janvārī, pie nodegušās ēkas Kalnciema ielā notika atbildīgo Rīgas domes institūciju sanāksme, piedaloties arī nama īpašnieku un būvnieku pārstāvjiem.

Kalnciema ielai piegulošais ēkas spārns jau demontēts līdz pirmā stāva līmenim, un pašlaik notiek būvgružu novākšana. Pēc būvinženieru atzinuma nolemts, ka daļēji jānojauc arī ēkas stūris Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā.

“Tad pārējā konstrukcija būs droša. Pagājušajā nedēļā bija diskusijas, ka vajadzētu nedaudz demontēt ēkas fasādes daļu pie Raņķa dambja. Nē – nevajadzēs demontēt! Tā ir pēdējā demontāža,” paziņoja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs (“Gods kalpot Latvijai”).

Pēdējos demontāžas darbus ieplānots veikt otrdien, un uz to laiku tiks ierobežota šobrīd daļēji atjaunotā satiksme Raņķa dambī. No trešdienas transportam šeit būs pieejamas divas joslas.

Dome arī plāno uzdot ēkas īpašniekiem nākamo piecu mēnešu laikā pabeigt atlikušās ēkas konservāciju, lai satiksmi Raņķa dambī varētu atjaunot pilnībā.

Domes opozīcijas deputāti gan pauda bažas, ka nojaukšanas darbu laikā varētu it kā nejauši sagrūt arī saglabājamās konstrukcijas.

Ēkas īpašnieku – Igaunijas uzņēmuma “Novira Capital” pārstāvji gan nevarēja garantēt, ka varētu nesabojāt arī nesošo sienu.

“Garantēt neviens neko nevar,” sacīja “Novira Capital” pārstāvis Indreks Levandi.

“Neviens nezina, cik tur ir uguns taisītie bojājumi. Tad ir variants – lai stāv, kā ir, un pats nokrīt uz mašīnām, vai arī, lai cilvēki dara. Ir profesionāļi. Mēs visu darām, lai viss paliktu, kā ir,” viņš sacīja.

​​​Pēc Burova stāstītā nekāda nelikumīga fasādes demontāža nav konstatēta. Lai negadītos kādi nepatīkami pārsteigumi, nojaukšanas darbiem klātienē sekošot līdzi arī Rīgas domes būvinženieri.

Īpašnieku pārstāvji par saviem nākotnes nodomiem ir nerunīgi. Cilvēkus satraukušas ziņas, ka nodegušās ēkas vietā varētu tapt 12 stāvu apbūve. Pašvaldībā gan mierina, ka tā nenotiks.

“Apbūves noteikumi arī pasaka, ka gadījumā, ja kultūrvēsturiskās ēkas, kādas ir arī abas šīs ēkas, kādu iemeslu dēļ tiek zaudētas, īpašniekam ir pienākums atjaunot tās agrākajā apmērā,” skaidroja domes Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja Ilze Purmale. 

Tas nozīmē, ka īpašnieki drīkst celt citu – vizuāli atšķirīgu būvi, bet pēc sava augstuma un citiem izmēriem tā nedrīkstētu pārsniegt iepriekšējās ēkas. 

Vienlaikus Saeima sākusi darbu pie Krimināllikuma grozījumiem, kas paredz pat cietumsodu īpašniekiem, kuri nerūpējas par savām ēkām.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz 25. novembri izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. 

Ugunsgrēku izdevās likvidēt  28. novembrī. Ugunsgrēka radīto ēkas bojājumu dēļ drošības nolūkos tika slēgts ceļa posms Kalnciema ielas un Raņķa dambja krustojumā. Rīgas dome nolēmusi, ka nodegušo ēku Rīgā, Kalnciema ielā, lietderīgāk būtu demontēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti