Panorāma

Onkoloģijas centrā cīnās par operāciju bloku

Panorāma

Panorāma

Kratīšana Centrāltirgū ilgusi visu nakti

Rīgas Centrāltirgus vadībai nav informācijas par Iekšējās drošības daļas vadītāja atrašanās vietu

Piektdien darbā nav ieradies Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītājs Maksims Danovskis, un par viņa atrašanās vietu nav informācijas, preses konferencē piektdienas, 22. novembra, vakarā atzina Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes operatīvie darbinieki Rīgas Centrāltirgū ieradās vakar pēcpusdienā. Kratīšana tika veikta daļā tirgus teritorijas, toskait tirdzniecības kioskos, un tajā piedalījās arī dienesta suņi. Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošas informācijas, iespējams, meklētas kontrabandas cigaretes. Piektdien tirgus darbība atsākās, kā ierasts, bet turpinājās arī operatīvās darbības Centrāltirgus administrācijas ēkā.

Sazināties ar kādu no tirgus pārstāvjiem vai vadības nebija iespējams, jo tieši vakar, kad sākās kratīšanas, pēdējā darba diena bija uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālistam Aleksandram Šuņinam. "Nācās pavadīt dažas papildu stundas darbavietā. Es aizgāju viens no pirmajiem, tāpēc pat nevaru pateikt, līdz cikiem viss tas bija. Tīri organizatoriski bija pieņemts lēmums savākt informāciju, amata nosaukumu, vārdu, uzvārdu un telefona numuru, un viss, un pa vienam mēs bijām brīvi," tā Šuņins.

Savukārt Druvinieks pastāstīja, ka pārbaudes notikušas visā tirgū, tostarp arī nomnieku teritorijās, kur, iespējams, arī atrastas kontrabandas akcizētās preces.

"Pie mums [Centrāltirgus administrācijā] nekonfiscēja neko. Neko pretlikumīgu pie mums neatrada. [Mūsu] teritorijā arī nekas netika atrasts. Pēc mūsu informācijas, iespējams, nomnieka teritorijā tika atrasts kaut kas," teica Druvnieks. No administrācijas ēkas likumsargi izņēmuši dažādus datu nesējus un dokumentus, bet ar plašākiem jautājumiem jāvēršas policijā, pauda Centrāltirgus vadītājs.

Viņš arī uzsvēra, ka pilnībā atbalsta policijas darbības, jo arī paši nodarbojoties ar cīņu pret kontrabandas preču tirdzniecību, katru mēnesi policijai nododot izņemto cigarešu skaitu. Vienlaikus Druvinieks aicināja aizdomāties par to, kādā veidā kontrabanda nokļūst pāri valsts robežām, un uzsvēra, ka Centrāltirgus ir tikai pēdējais ķēdes posms.

Rīgas Centrāltirgus vadībai nav informācijas par Iekšējās drošības daļas vadītāja atrašanās vietuZane Mače

  Druvinieks atzina, ka piektdien darbā nav ieradies Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītājs Maksims Danovskis un ka viņam nav nojausmas par Danovska atrašanās vietu, tomēr aicināja neizteikt pāragrus spriedumus. "Oficiālas informācijas mums nav. Mums ir informācija no preses, ka aizturētas vairākas personas. Uzvārdi nav minēti, dokumentus neesam redzējuši. Lielākajai daļai darbinieku tika atļauts no darba iziet dažādos laikos. Šobrīd Danovska kungs ir vienīgais, par kuru mēs nezinām, kas noticis. Mēs nevēlētos izteikt pāragrus spriedumus. Ja būs juridiski apstiprināta informācija, varēsim komentēt," pauda Druvinieks.

  Kā informēja citi Centrāltirgus darbinieki, ar medijiem tiesīga runāt vienīgi valde. Pēc plkst.11 piektdienā policijas darbinieki Centrāltirgus administrācijas ēku pameta, līdzi nesot vairākus maisus, somas un kastes. Vēl mirkli vēlāk viņi sakāpa operatīvajos transportlīdzekļos un atstāja tirgus teritoriju. Rīgas Centrāltirgus kapitāldaļu turētājs, galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs komentēt Centrāltirgus kratīšanu atteicās.

  KONTEKSTS:

  Rīgas Centrāltirgū veiktas kratīšanas un aizturētas vairākas personas, informēja Valsts policija.

  LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšana notikusi arī pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, kurš pirms nedēļas uz īsu brīdi tika iecelts uzņēmuma valdē. Pagaidām lietā nevienam nav piemērots nekāds statuss.

  Kriminālpolicija Rīgas Centrāltirgū ieradās ceturtdienas, 21. novembra, pēcpusdienā. Pašlaik informācija par sākto kriminālprocesu ir skopa. Likumsargu procesuālās darbības saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Notikušas vairāk nekā 80 kratīšanas un ir vairākas aizturētas personas.

  Rīgas dome informē, ka uzņēmuma vadībai nav piemēroti nekādi drošības līdzekļi un tā sadarbojas ar tiesībsargājošām institūcijām, sniedzot visu nepieciešamo informāciju. Valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks un valdes loceklis Kaspars Zauls atbilstoši normatīvajiem aktiem arī ir bijuši klāt, kamēr policija veica procesuālās darbības, teikts domes izplatītajā paziņojumā.

  LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

  Nu jau amatu zaudējušais, bijušais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks novembra vidū no amata atstādinājia Centrāltirgus valdi. Iemesls - uzticības zaudēšana. Bijušais vicemērs tolaik paziņoja, ka iepriekšējā valde acīmredzami rīkojās nesaimnieciski un rosināja sākt iekšējo izmeklēšanu. Pagaidu valdē tika iecelti trīs cilvēki, tostarp Danovskis. Četras dienas vēlāk Rīgas mērs Oļegs Burovs atjaunoja Baraņņika atstādinātos Rīgas centrāltirgus valdes locekļus. Amatu domē zaudēja pats Baraņņiks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti