Panorāma

Baldonē cilvēki rīko koncertu, lai vāktu ziedojumus

Panorāma

Cer uz valsts atbalstu skolēniem ar cukura diabētu

Atlaiž "Rīgas Centrāltirgus" valdi

Rīgas vicemērs nomaina Centrāltirgus valdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tā dēvēto Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks, kura krēsls šonedēļ sašūpojās pēc "Saskaņas" prasības no koalīcijas patriekt visu frakcijas četrotni, darba nedēļas izskaņā asi vērsies pret divu pārraudzīto kapitālsabiedrību valdēm, tostarp atlaidis domes kapitālsabiedrības "Rīgas centrāltirgus" valdi.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas vicemērs un Centrāltirgus kapitāldaļu turētājs Baraņņiks atlaidis līdzšinējo valdi.
  • Šo lēmumu skaidro ar nepietiekamo darbu parādu piedziņā un uzņēmuma zaudējumiem.
  • Baraņņiks noliedz, ka tas saistīts ar paša amata sašūpošanos "Saskaņas" iebildumu dēļ.
  • Iecelta jauna valde, tajā ir Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Grīnvalds.
  • "Rīgas satiksmes" vadībai uzdots vērtēt iepriekšējās vadības atbildību zaudējumos un izšķērdībā.

Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks
00:00 / 01:06
Lejuplādēt
Baraņņiks Latvijas Radio skaidroja, ka viņš pirms uzņēmuma vadības sēdes no Rīgas domes Īpašumu departamenta saņēmis atzinumu, kas bijis diezgan "kritisks" attiecībā uz uzņēmuma valdes veikumu. Piemēram, norādīts uz lielu debitoru apjomu un nepietiekamu darbu parādu piedziņā. Tāpat norādīts, ka uzņēmums otro gadu strādās ar zaudējumiem.

 

"Ņemot vērā to, man notika saruna ar uzņēmuma valdes locekļiem, piedāvāju viņiem uzrakstīt atlūgumus, ko viņi faktiski atteicās darīt, pametot sēžu telpu," teica Baraņņiks. Rīgas vicemērs norādīja, ka viņš nolēmis atlikt pašvaldības kapitālsabiedrības vadības sēdē šodien plānoto budžeta grozījumu skatīšanu un atlaist esošo valdi.

Saskaņā ar Centrāltirgus mājaslapā pieejamo informāciju uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā līdz šim darbojās Artis Druvinieks, valdē – Valdis Karnītis un Kaspars Zauls.

“Mēs ienācām kabinetā, mums tika piedāvāts parakstīt atlūgumus, atkāpties pēc pašu vēlēšanās, kam mēs neredzējām pamatu. Tajā brīdī mums pateica, ka mūs atlaiž. Protams, ka mēs izgājām no kabineta ārā. Lūk, viss scenārijs, kas notika,” stāstīja tirgus valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

Rīgas Centrāltirgus pārstāvis Aleksandrs Šuņins
00:00 / 00:47
Lejuplādēt
  Savukārt uzņēmuma pārstāvis Aleksandrs Šuņins komentāros bija skops. "Viss, ko mēs zinām, – kapitāldaļu turētājs pilsētas vicemērs pieņēmis tādu lēmumu. Viņam ir sava argumentācija, un tas pagaidām arī ir viss. Tas, ka vēl ir iecelta pagaidu valde."

Baraņņiks uz jautājumu, vai šīm aktivitātēm nav kāda saistība ar to, ka viņa paša amats sašūpojies "Saskaņas" iebildumu dēļ, atbildēja: "Nekādu neredzu, jo šī sēde bija paredzēta pirms kādiem skaļiem paziņojumiem no "Saskaņas" puses."

Baraņņiks stāstīja, ka par centrāltirgus budžeta grozījumiem negatīvu atzinumu devis Īpašuma departaments, turklāt valdei trūkstot vīzijas, kā pelnīt.

“Uzņēmums otro gadu pēc kārtas var pabeigt gadu ar zaudējumiem, kas centrāltirgum, manuprāt, ir absolūti nepieļaujama situācija. Otrais – bija uzrādīts, ka plānošanas politika pieklibo, un pārējie sīkumi,” savu lēmumu skaidroja Baraņņiks.

Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija liecina, ka par jauno "Rīgas centrāltirgus" valdes priekšsēdētāju iecelts Aigars Apsītis, bet par valdes locekļiem Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Guntars Grīnvalds un Centrāltirgus iekšējā drošības dienesta vadītājs Maksims Danovskis.

Vicemērs stāstīja, ka Apsītis strādājis atkritumu apsaimniekošanā, tomēr Apsīša iepriekšējo darba vietu Baraņņiks nosaukt nevarēja.

 

Vēl "Rīgas satiksmes" vadībai ir uzdots izvērtēt, vai liela apmēra zaudējumos un izšķērdībā vaina nav meklējama uzņēmuma iepriekšējā valdē Leona Bemhena vadībā un kapitāldaļu turētāja eksmēra "saskaņieša" Nila Ušakova atbildībā.

Iepriekš Baraņņiks atteicās vērsties pret bijušo "Rīgas satiksmes" vadību, bet pārdomāšana sekojusi pēc tam, kad pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") tādu bezdarbību lūdza pārbaudīt Ģenerālprokuratūrai.

Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") vietnieka rīcību nekomentē, skaidrojot, ka tā ir paša Baraņņika atbildības sfēra.

KONTEKSTS:

Vadims Baraņņiks galvaspilsētas otra vicemēra amatā tika iecelts šogad martā. Vēlāk viņš tika izslēgts no domes "Saskaņas" frakcijas, taču, mainoties domes priekšsēdētājiem, viņam izdevās saglabāt savu amatu. Turklāt vēl pirms tam viņa pārraudzībā tika nodotas vairākas domes kapitālsabiedrības.

Tagad Rīgas domes koalīcijā Baraņņiks pārstāv Neatkarīgo deputātu frakciju, ar kuru saspīlētas attiecības ir partijai "Saskaņa". Šonedēļ tā pieprasīja atstādināt no amatiem Baraņņiku un Alekseju Rosļikovu vai rīkot ārkārtas vēlēšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti