Rīgas Centrāltirgū aizturētas vairākas personas; kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgas Centrāltirgū veiktas kratīšanas un aizturētas vairākas personas, informēja Valsts policija.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšana notikusi arī pie Rīgas Centrāltirgus Iekšējās drošības daļas vadītāja Maksima Danovska, kurš pirms nedēļas uz īsu brīdi tika iecelts uzņēmuma valdē. Pagaidām lietā nevienam nav piemērots nekāds statuss.

Kriminālpolicija Rīgas Centrāltirgū ieradās ceturtdien, 21. novembra, pēcpusdienā. Pašlaik informācija par sākto kriminālprocesu ir skopa. Policijas pārstāve Simona Grāvīte rakstiski Latvijas Radio informēja, ka likumsargu procesuālās darbības saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Notikušas vairāk nekā 80 kratīšanas un ir vairākas aizturētas personas.

Rīgas dome informē, ka uzņēmuma vadībai nav piemēroti nekādi drošības līdzekļi un tā sadarbojas ar tiesībsargājošām institūcijām, sniedzot visu nepieciešamo informāciju. Valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks un valdes loceklis Kaspars Zauls atbilstoši normatīvajiem aktiem arī ir bijuši klāt, kamēr policija veica procesuālās darbības, teikts domes izplatītajā paziņojumā.

LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Rīgas Centrāltirgus savā paziņojumā medijiem norāda - saskaņā ar uzņēmuma valdes un administrācijas darbinieku rīcībā esošo informāciju, procesuālās darbības norisinājās saistībā ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Rīgas Centrāltirgus preses pārstāvis Aleksandrs Šuņins, kuram ceturtdien tirgū bija pēdējā darba diena, Latvijas Radio apliecināja, ka policija ceturtdien uzņēmumā viesojās. Šuņins gan nezināja, kuros kabinetos kratīšanas veiktas.

"Cilvēki civiltērpos rīkoja procesuālās darbības. Bija kratīšana. Man [nav] nekādu tiesību stāstīt to, kas notika ne manās mājās, ne manā darbā. Jā, es esmu liecinieks. Taču, tā kā vairs tur nestrādāju, man nav tiesību komentēt," pauda Šuņins.

Rīgas Centrāltirgū aizturētas vairākas personas; kratīšana pie Iekšējās drošības daļas vadītāja (precizēts)
00:00 / 02:44
Lejuplādēt

"Informējam, ka Rīgas Centrāltirgus valde piedalījās visās procesuālajās darbībās, veicinot sadarbību ar izmeklēšanas darbības veicējiem. Norādām, ka valdes locekļiem nav piemērots aizdomās turēto personu statuss un tās piedalījās kratīšanas procesā tikai kā juridiskās personas pārstāvji," pausts uzņēmuma paziņojumā.

Precizējums

Precizēta informācija par aizturētajiem.

Nu jau amatu zaudējušais, bijušais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks novembra vidū no amata atstādinājis Centrāltirgus valdi. Iemesls - uzticības zaudēšana. Bijušais vicemērs tolaik paziņoja, ka iepriekšējā valde acīmredzami rīkojās nesaimnieciski un rosināja sākt iekšējo izmeklēšanu. Pagaidu valdē tika iecelti trīs cilvēki, tostarp Danovskis.

Četras dienas vēlāk Rīgas mērs Oļegs Burovs atjaunoja Baraņņika atstādinātos Rīgas centrāltirgus valdes locekļus. Amatu domē zaudēja pats Baraņņiks.

Jāatgādina, ka šī nav pirmā reize, kad Rīgas Centrāltirgū viesojas tiesībsargājošās iestādes. Par iespējamu korupciju šobrīd dažādās stadijās ir vairāki kriminālprocesi pret bijušo tirgus vadību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti