Rīgas 2. slimnīcu atvēlēs Covid-19 pacientiem; kopā pašvaldība izveido 300 gultasvietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgas dome otrdien, 2. novembrī nolēma, ka galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās tiks izveidotas gultas vismaz 300 Covid-19 pacietiem, informēja domē.

Rīgas 2. slimnīca tiks pārprofilēta tikai Covid-19 pacientu ārstēšanai. Slimnīcas rīcībā esošās medicīniskās tehnoloģijas, telpas un ārstniecības personas tiks novirzītas, lai pakāpeniski atvērtu 150 Covid-19 pacientu gultas.

Lai nodrošinātu šādam Covid-19 pacientu daudzuma ārstēšanai nepieciešamo skābekļa plūsmu, Rīgas 2. slimnīcā nepieciešams veikt skābekļa sistēmas izbūvi. Ja minētā uzdevuma izpildei no valsts kavēsies nepieciešamā finansējuma piešķiršana, izmaksas varēs segt no Rīgas pašvaldības Rezerves fonda līdzekļiem.

Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte
00:00 / 03:25
Lejuplādēt

Kā Latvijas Radio pastāstīja domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte, pašvaldība cer, ka valdība atradīs Rīgas prasītos vairāk nekā divus miljonus eiro. Līdz šim par gada sākumā ārstētajiem tā samaksāja tikai tad, kad nācās atkal lūgt pašvaldības palīdzību.

Rīgas 1. slimnīcā no 24. oktobra atsākusi darbu nodaļa Covid-19 pacientu ārstēšanai Sākotnēji šajā slimnīcā bija plānots izveidot 50 Covid-19 pacientu gultas, bet tagad to skaitu paredzēts palielināt vismaz līdz 150.

Pēc epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās plānots slimnīcu darbu atjaunot ierastajā režīmā.

Bruņotie spēki palīdz slimnīcām

Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Rīgas slimnīcām Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā, informēja Aizsardzības ministrijā.

Rīgas 1. slimnīcā un Rīgas 2. slimnīcā kopskaitā četri zemessargi ik dienu palīdzēs slimnīcu darbiniekiem pozicionēt pacientus gultās, transportēt pacientus uz izmeklējumiem, izdalīt ēdienu, kā arī veikt citus saimnieciskos darbus.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā atbalstu mediķiem sniegs desmit karavīri. Diennakts režīmā pieci karavīri veiks dežūrtehniķu pienākumus, transportējot, uzturot un pieslēdzot medicīniskā skābekļa balonus, bet dienas režīmā pieci karavīri slimnīcas telpās veiks dažādus citus palīgdarbus.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi. Latvijā slimnīcās jau pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte. Tāpēc valdība lēmusi, ka pakāpeniski par 3,6 miljoniem eiro atvērs vēl līdz pat 2500 gultām Covid-19 slimniekiem.

Covid-19 krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000, Latvijā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide. Tas provizoriski iespējams ap 10. novembri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti