Rīgas 2. slimnīca atsāk traumu guvušu pacientu uzņemšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas 2. slimnīcā no svētdienas atsākta traumatoloģiskā profila pacientu uzņemšana, kā arī darbojas traumpunkts, kas arī bija 2. slimnīcas pamatprofils, informēja Rīgas domē.

Covid-19 slimnieku skaitam stacionāros nedaudz sarūkot, iespējams pārskatīt gultu izvēršanas plānu Rīgas pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās, pārvirzot resursus šo slimnīcu pamatspecializācijai.

Patlaban 2. slimnīcā vēl saglabājas 50 Covid-19 pacientu gultas, kurās ir stacionēti 19 pacienti, izrakstīti 14. 

Rīgas 1. slimnīcai gultu skaits netiek samazināts, bet pagaidām arī jaunas netiek atvērtas. Šajā slimnīcā tika izveidotas 90 gultas Covid-19 pacientiem, kurās patlaban stacionēts ir 41 pacients, izrakstīti 63. 

Vienlaikus ir noteikts, ka, epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, abām slimnīcām 48 stundu laikā atbilstoši nepieciešamībai jāpalielina Covid-19 pacientu gultu skaits. Rīgas pašvaldība ir lēmusi, ka abās slimnīcās var izveidot 300 šādas gultas.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī. Valdība izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tomēr redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, valdība no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviesa tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus varēs "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" būs pieejams pakalpojumu minimums.

Oktobra beigās tika pārsniegta Covid-19 slimnieku uzņemšanas kapacitāte, pārsniedzot 1500 pacientu stacionāros. Tādēļ Rīgas dome nolēma, ka galvaspilsētas pašvaldības pārziņā esošajās slimnīcās tiks izveidotas gultas vismaz 300 Covid-19 pacietiem. Tā Rīgas 2. slimnīca kļuva par Covid-19 stacionāru. 

Slimnīcās pagājušās nedēļas noslēgumā ārstējas 1300 pacienti, tādēļ situācija slimnīcās ir nedaudz mierīgāka. Covid-19 slimnieku hospitalizēšana pārtraukta arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti