Rīgā un Daugavpilī iedzīvotāji steidz saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas

Sākot ar šo nedēļu, līdz 4. decembrim Rīgā un Daugavpilī tiek īstenots Tieslietu ministrijas pilotprojekts, kurā ikvienam iedzīvotājam ir pieejamas bezmaksas juridiskās konsultācijas.

Rīgā un Daugavpilī iedzīvotāji steidz saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijasIveta Čigāne

Pilotprojekta mērķis ir veicināt cilvēku izpratni par juridisku jautājumu risināšanas nozīmību un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sistēmas pieejamību sabiedrībai. Ar pilotprojektu ir plānots noskaidrot šāda mehānisma nepieciešamību un nozīmību, lai varētu nākotnē lemt par tā ieviešanu Latvijā kopumā. Kā atklāja projekta koordinatore Inga Bite, pirmajā projekta norises nedēļā iedzīvotāju interese ir pietiekami liela un arī konsultāciju laikā uzdoto jautājumu spektrs ir plašs.

„Ir ar ģimeni saistīti jautājumi, ar laulību, ar laulības šķiršanu, ar mantas dalīšanu, ar bērniem, ar īri saistītiem jautājumiem – rēķiniem, apmaksu.

Ir bijis arī jautājums par masku nēsāšanu, par tā tiesiskumu, ir darba tiesību jautājumi. Visplašākais jautājumu spektrs.

Rīgā mēs strādājam otrdien, ceturtdien un piektdien, un pa šo laiku kopā uz konsultācijām ir bijuši 26 cilvēki. Daugavpilī mēs esam tikai divas dienas – otrdien un ceturtdien. Otrdien bija trīs cilvēki, bet ceturtdien jau bija 11 cilvēki 7,5 stundās, kad mēs sniedzam šīs konsultācijas. Projekta mērķis ir sniegt sākotnējo juridisko palīdzību – vienu bezmaksas konsultāciju jebkuram cilvēkam, kuram tā ir nepieciešama,” stāstīja Inga Bite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti