4. studija

Gandrīz par miljonu eiro renovētā mājā nav iespējams dzīvot!

4. studija

4. studija

Cik ilgā laikā viens vīrs ar lāpstu aizvāks smiltis no Rīgas ielām?

Rīgā smiltis no ielas naktī vāc viens vīrs ar lāpstu; departaments sola pārrunāt tīrīšanu ar uzturētāju

Rīgā smiltis no ielas naktī vāc tikai viens vīrs ar lāpstu, strādājot ļoti lēni un traucējot iedzīvotāju naktsmieru. Rīgas domes Satiksmes departaments sola pārrunāt tīrīšanas praksi ar uzturētāju.

Kāda LTV raidījuma "4. studija" skatītāja nofilmējusi video, kurā redzams, ka naktī uz ielas rūc traktors, divi vīrieši stāv tam blakus, bet vēl viens ar lāpstu vāc smiltis. Viņai šķitis absurdi, ka smilšu savākšana notiek tik lēni un skaļi. Ar troksni nācies samierināties vairākas stundas, taču šajā laikā notīrīti vien daži simti metru ielas malas.

"Pusnakts murgs – tā es nosauktu to, kas darījās Pērnavas ielā naktī no ceturtdienas uz piektdienu. Kaut kur tuvumā jau kādu stundu nepārtraukti ducināja traktors, un kāds ar lāpstu kaut ko skrāpēja. Ducināšana stundas laikā nepārgāja, gluži pretēji – tā tuvojās.

Un, kad vienos naktī traktors jau rībēja zem loga un lāpsta skrāpēja smadzenes no galvas ārā, cauri aizkariem istabā sāka iespiesties arī gaismu šovs. Pavadījuši zem logiem minūtes 40, vīri pavirzījās par pārdesmit metriem tālāk.

Vēl ap diviem, mēģinot iemigt, dzirdēju skrāpēšanu, kura pamazām attālinājas..." rakstīja skatītāja.

Viņai radās vairāki jautājumi par darba organizāciju: cik daudz vienas nakts laikā spēj padarīt viens noguris cilvēks ar lāpstu? Kur pazuduši mazie traktoriņi ar birstēm? Un – kāpēc viena lāpstotāja vietā šī darba veikšanai nevar piesaistīt vairāk cilvēku, lai darbs ritētu ātrāk un ilgstoši netraucētu iedzīvotāju naktsmieru?

Rīgas domes Satiksmes departamentā norādīja, ka pēc ziemas beigām ir sākta ielu tīrīšana, novācot smiltis. To veicot uzturētājs, kurš izvēlas, kā to darīt, – manuāli vai mehanizēti. Piemēram, lielāko smilšu daudzumu savācot ar lāpstu, jo mehanizētā tīrīšana ar birstēm nebūtu efektīva. Smilšu novākšana notiekot naktī, lai netraucētu satiksmi dienas laikā. 

Vienlaikus departamentā norādīja, ka darbi būtu jāveic pēc iespējas ātrāk un tā, lai pēc iespējas mazāk traucētu iedzīvotājiem. Departamentā solīja konkrēto situāciju izrunāt ar uzturētājiem.

"Protams, skatīsimies un meklēsim risinājumus. Tāpat pilsēta iet uz priekšu, viss attīstās, un arī departaments izskata visas iespējas, kā veicināt attīstību visos jautājumos," izteicās departamenta pārstāve Lelde Rudzika.

Raidījums noskaidroja, ka pašvaldība ielu uzturētājam maksā nevis par stundām, bet gan par attīrītajiem kilometriem. Tas nozīmē, ka uzņēmējam vajadzētu būt ieinteresētam darbus paveikt ātrāk.

Paredzēts, ka ielām no smiltīm jābūt attīrītām līdz 15. maijam.

Rudzika norādīja, ka "lielie darbi, rupjie darbi varētu tikt pabeigti aprīļa beigās, un tad jau tiks palaista ikdienas mehanizētā tīrīšana". 

Par vienu ielas kilometra smilts nogulšņu savākšanu un izvešanu pēc ziemas sezonas pašvaldība uzturētājiem maksā 500 eiro, bet tiltu sakopšana izmaksā teju 900 eiro par vienu kilometru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt