Panorāma

Liels raķešu uzbrukums Kijivai

Panorāma

Panorāma

Rīgā atklāj vairākas Ziemassvētku gaismas takas

Rīgā atklāj vairākas Ziemassvētku gaismas takas

Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiku padarītu nedaudz gaišāku, neraugoties uz izsludināto taupības režīmu, galvaspilsētā šovakar iedegtas vairākas Ziemassvētku gaismas takas. Lielākais gaismas objekts – milzīgs spožs pusmēness Rīgas centrā.

Kad ārā jau satumsis, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā iemirdzas gaismas un skan mūzika, putnu dziesmas. Pastaigu takā "Ziemas gaismas dārzs saulgriežos" apmēram divu kilometru garumā acis un ausis priecē 27 objekti.

Antra: "Brīnums! Ziemassvētki! Gaismiņas. Tas ir forši! Tas ir forši! Tas ir mums kaut kas nebijis."

Sarmīte: "Acis lielas! Acis lielas! Tieši tā. Ļoti skaisti."

"Šis ir laiks, kad jāstiprina nacionālā identitāte, nacionālā pašapziņa, tādēļ šis skaistais ziemas gaismas dārzs šogad ir šeit, mūsu muzejā. Nacionālās noskaņās," stāstīja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pārstāve Līga Rimšēviča.

Skaistums tapis sadarbībā ar privātu uzņēmumu, kas gaismas objektu apskati dāvina muzejam un sabiedrībai. Citādi pašreiz muzejs to nevarētu atļauties.

"Tas ir atkarīgs no apmeklētāju daudzuma, kādu daļu segs ieņēmumi par biļetēm. Un šobrīd īsti arī nav aprēķināts, cik izmaksās visu šo instalāciju palaišana ilgtermiņā," piebilda muzeja pārstāve.

Bet pilsētas centrā šovakar iemirdzas Latvijā lielākā "Ziemassvētku gaismas taka", un tās galvenā dekorācija – 11 metrus augstais mēness.

Lielo mēnesi iededza mazā Elizabete, kura atzina, ka mēness ir ļoti skaists.

Arī Edgars neslēpa gandarījumu par redzēto: "Es domāju, ka ir ļoti efektīvi. Tās krāsas ir siltākas, nekā iepriekšējos gados. Es domāju, ka gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem būs patīkami redzēt to, kas ir."

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis šīs takas atklāšanu sauca par svētku gaidīšanas kulmināciju.

"Tie ir 24 hektāri izgaismotas teritorijas ar vairāk nekā 700 izgaismotiem objektiem. Tas izmaksā katram rīdziniekam 30 centus. Jā, tas ir 204 000 eiro vērts projekts, – gan dizains, gan ražošana (..). Tā var šķist liela summa, bet ne, ja mēs paskatāmies uz Rīgas kā galvaspilsētas mērogu," sprieda Rīgas mērs.

Un cilvēkiem patīk, par to var spriest pēc ļaužu bariņa, kas fotografē mēnesi un citus gaismas objektus. "Man ļoti patīk. Tas ir ļoti skaisti," atzina Gabriela un Anna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti