Panorāma

Latvijā vakcinēšanu sāks, tiklīdz piegādās vakcīnu

Panorāma

Putins slavē Covid-19 krīzes risinājumu

Aizliedz piketu pret Covid-19 ierobežojumiem

Rīga aizliedz svētdien iecerēto protestu pret Covid-19 ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Rīgas dome aizliedza nodibinājuma “Tautas varas fronte” 20. decembrī pieteikto pasākumu pie Brīvības pieminekļa pret Covid-19 ierobežojumiem.

Domes pārstāvji norādīja, ka rīkotāji nebija paredzējuši pietiekamus drošības pasākumus, lai pasākumā piedalītos ne vairāk kā 25 cilvēki. Tas ir maksimālais dalībnieku skaits, kādu pieļauj valdības noteikumi Covid-19 izplatības mazināšanai. Taču "Tautas varas frontes" ieraksti sociālajos medijos liecinot, ka patiesībā mērķis esot piesaistīt krietni vairāk dalībnieku, secinājusi dome.

Pašvaldība saņēma no “Tautas varas frontes” divus pasākumu pieteikumus, bet vēlāk trešdien, 16. decembrī, plānotais pasākums atcelts, savukārt svētdien, 20.decembrī, “Tautas varas fronte” vēlējās pie Brīvības pieminekļa rīkot trīs stundu pasākumu, lai informētu sabiedrību “par valsts fašismu un Covid diktatūru”.  

Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane bija sasaukusi sanāksmi, kurā izskatīja svētdien, 20. decembrī, pašvaldībā pieteikto minēto pasākumu.Sanāksmē piedalījās pašvaldības atbildīgās amatpersonas, valsts, pašvaldības policijas, Drošības dienesta pārstāvji, kā arī pasākuma organizatori, informēja Rīgas dome.

Ņemot vērā tiesībsargājoši iestāžu rekomendācijas, kas saistītas ar iespējamiem riskiem sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanā un valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu ievērošanā, pašvaldība nolēma aizliegt šo pasākumu.

Pašvaldība konstatēja, ka pasākuma organizēšana apdraudētu sabiedrisko drošību un cilvēku veselību.

Sanāksmes laikā, uzklausot organizatorus, pašvaldība arī neguva pārliecību, ka pasākuma laikā tiks nodrošināta šobrīd valstī spēkā esošo normatīvo aktu ievērošana.

Savukārt policija pastiprināti pievērsīs uzmanību tam, lai neatļauta pulcēšanās nenotiktu, informēja Rīgas domes izpilddirektora padomnieks Māris Knoks.

“Mēs, domājot par iespēju atļaut šo pasākumu ar kaut kādiem papildu ierobežojumiem, sapratām, ka mēs nevarēsim izslēgt to, ka slimības riski varētu izplatīties nekontrolējami starp pasākuma dalībniekiem, kas ne tuvu ir plānoti 25 cilvēki. Ir apzināti krietni vairāk cilvēku. Ņemot vērā visus šos apsvērumus, kā arī tiesību aizsargājošo iestāžu skaidros norādījumus par riskiem un ieteikumus šo pasākumu nepieļaut, rezultātā arī pašvaldība ir loģiski nonākusi līdz lēmumam aizliegt šo pasākumu, nepieļaut šos riskus, jo tos nav iespējams kontrolēt ar samērīgiem līdzekļiem,” stāstīja Knoks.

“Protams, mēs apzināmies, ka, aizliedzot pasākumu, tāpat pašvaldībai un tiesībaizsardzības iestādēm būs jāiegulda liels apjoms, lai nodrošinātu kārtību,” sacīja Knoks.

Savukārt Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”) uzsvēra, ka “mēs necīnāmies pret sapulcēm, mēs cīnāmies pret vīrusu. [..]. Es negribētu, lai mēs nonākam līdz situācijai, kad mēs katrs pazīstam kādu, kas ir aizgājis no šīs slimības. Es visus aicinu nepulcēties un neapdraudēt savus tuviniekus, neapdraudēt pilsoņus, ar ko dzīvojam kopā šajā pilsētā, valstī, aicinu nesarežģīt mediķu darbu. Tiklīdz vīruss būs uzvarēts, mēs atkal varēsim pulcēties sapulcēs un piketos, bet šobrīd sabiedrības veselība un drošība ir pirmajā vietā.”

"Tautas varas frontes” pārstāvji sarunu ar Rīgas domi publicējuši vietnē "Facebook". Tajā rīkotāji stāsta, ka plāno teritoriju 25 dalībniekiem norobežot ar lentu, taču nevarot kontrolēt, ka pasākumam pievienojas garāmgājēji. Šāda atbilde nav pārliecinājusi pašvaldības policiju. Turklāt domes pārstāvji uzskata, ka "Tautas varas fronte" apzināti vēlas cilvēku skaita ierobežojumu pārkāpt.

"Ir fakti un apstākļi, it sevišķi sociālajās vietnēs, kur pasākuma organizatori ar arvien lielāku spēku organizē šo pasākumu, cenšoties viņu dabūt jau tādā tautas sapulces lielumā. Kas norāda tikai to, ka pasākuma organizētājiem nav nopietna attieksme par šīs normas ievērošanu," sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektores padomnieks Māris Knoks.

Policija būšot gatava reaģēt arī gadījumā, ja protestētāji aizliegumu ignorēs un pasākumu rīkos nelegāli.

Rīgas dome pēc 12. decembrī notikušā plašā piketa pret Covid-19 ierobežojumiem, kurā fiksēti vairāki šo ierobežojumu pārkāpumi, aicināja valdību ar rīkojumu noteikt, ka ārkārtējās situācijas laikā piketi ir aizliegti.

Protestu pret Covid-19 ierobežojumiem aizliegusi arī Valkas pašvaldība. Pasākumu sestdien rīkot vēlējās biedrība "Sabiedriskie Satversmes sargi". Taču biedrība nav spējusi pašvaldību pārliecināt, ka spēs kontrolēt cilvēku skaitu un ievērot citas epidemioloģiskās drošības prasības.

KONTEKSTS:

Sestdien,12. decembrī, bija pieteikti divi protesti pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 apstākļos. Abi rīkotāji apsolīja, ka mītiņos atbilstoši šā brīža noteikumiem piedalīsies ne vairāk kā 25 dalībnieki, turklāt ievēros visus drošības pasākumus, tajā skaitā lietos maskas. 

Sapulcē 11. novembra krastmalā bija pulcējušies vairāki simti cilvēku, bet pie Brīvības pieminekļa bija sanākuši vairāk nekā simt protestētāju. Administratīvo sodu varētu saņemt aptuveni 100 piketa pret Covid-19 ierobežojumiem dalībnieki, kuri pulcējās 11. novembra krastmalā, sods jau piešķirts 31 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti