Rīgā sestdien būs divi mītiņi pret Covid-19 ierobežojumiem; policija brīdina – tolerances nebūs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgas domē saņemti divi pieteikumi par sapulcēm sestdien, 12. decembrī, kurās sanākušie protestēs pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 apstākļos, kā arī akcentēs nepietiekamu atbalstu uzņēmējiem un strādājošajiem. Abi rīkotāji apsolījuši, ka mītiņos atbilstoši šā brīža noteikumiem piedalīsies ne vairāk kā 25 dalībnieki, turklāt ievēros visus drošības pasākumus, tajā skaitā lietos maskas.

Taču jau pašlaik ir prognozējams, ka abos pasākumos neievēros skaitlisko ierobežojumu un daļa arī demonstratīvi neliks maskas. Policija brīdina, ka iecietības laiks pret pārkāpējiem ir beidzies.

Rīgā sestdien būs divi mītiņi pret Covid-19 ierobežojumiem; policija brīdina – tolerances nebūs
00:00 / 04:07
Lejuplādēt

 

Fakts, ka slimnīcas brīdina par gultu trūkumu Covid-19 slimnieku uzņemšanai un ārkārtas situāciju veselības aprūpē, nemazina Covid-19 neticīgo skaitu. Un tieši tā ir auditorija, ko sestdien, 12. decembrī, 11. novembra krastmalā pulcēs mītiņā "Apzinātība".

Spriežot pēc daudzskaitlīgajiem ierakstiem sociālajos tīklos, viens no patiesajiem sapulces rīkotājiem ir Jānis Pļaviņš, kas ikdienā tirgo parastu ūdeni ar piedēvētām burvju spējām. Viņš aicinājumam runāt ar Latvijas Radio neatsaucās.

Mītiņā protestēs pret masku likšanu, alkohola tirgošanas liegumu brīvdienās un gaidāmo vakcinācijas iespēju pret Covid-19. Sapulci Rīgas domē pieteicis Vides aizsardzības kluba (VAK) prezidents Arvīds Ulme.

"Par iespēju strādāt, par iespēju elpot, par iespēju vispār izdzīvot šajā laikā. (..) Ko jūs domājat, kas te notiek; un žurnālisti, kur jūs esat? Jums ir tikai viens fakts, tikai viens viedoklis – tas, ko saka ministre, koalīcija (..). Ar bailēm jūs varat nospiest uz ceļiem tautu kādu laiku, to jūs arī veiksmīgi darāt. Bet, ziniet, kad tas vadzis lūzīs, tad skatieties, kas notiks," saka Ulme.

No Ulmes aktivitātēm kategoriski norobežojas pārējā VAK vadība. "Tāpēc, ka Arvīds Ulme, kas ir mūsu [VAK] prezidents, to ir izsludinājis vienpersoniski, jo parasti mēs tādas lietas tomēr izrunājam domē un pieņemam lēmumu, bet šoreiz tas nav noticis. Patiesībā mēs visi esam pret šo uzstādījumu, kas tiek šajā akcijā paziņots.

Nekādā gadījumā mēs neatbalstām šo lietu. Vides aizsardzības klubs noteikti nepiekrīt šīm lietām," sacīja VAK viceprezidente Lelde Stumbre.

Ulme ir garantējis Rīgas domei, ka sapulcē piedalīsies normatīvos atļautie 25 cilvēki, turklāt visi būs maskās.

Tādu pašu apņemšanos paudusi arī biedrība "Stabilitātei – jā!", kas savu mītiņu rīko dienas otrajā pusē ar mērķi vērst sabiedrības uzmanību uz nepietiekošu atbalstu uzņēmējiem un strādājošajiem ārkārtējās situācijas laikā. "Lursoft" dati rāda, ka šīs biedrības vadībā ir arī savulaik no "Saskaņas" izslēgtie Aleksejs Rosļikovs un citi.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai»/Par!"/"Progresīvie") pauda, ka Rātsnams ļoti rūpīgi seko līdzi sestdien plānotajām aktivitātēm.

"Uzskatu, ka šis, protams, nav labākais laiks, lai rīkotu piketus, bet tajā pašā laikā es ļoti cienu Latvijas demokrātiskās tradīcijas. Rīgas pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju izstrādā scenārijus, ko darīt tad, ja piketa organizētājs uz papīra ir apstiprinājis, ka to visu ievēros,  – nebūs vairāk par 25 cilvēkiem un tiks lietotas sejas aizsargmaskas, bet patiesībā neplāno to darīt," teica Staķis.

Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass brīdināja, ka iecietības laiks ir beidzies.

"Pašvaldības policija ir gatava jebkuram notikumu attīstības scenārijam. Bet, ņemot vērā šī brīža tiešām saspringto epidemioloģisko situāciju, tolerances laiks šobrīd ir beidzies.

Pret personām, kuras apzināti neievēros ierobežojošos noteikumus, policija piemēros visus tās rīcībā esošos likumiskos ietekmēšanas līdzekļus," sacīja Lūkass.

Patieso mītiņu dalībnieku skaitu ir grūti prognozēt, bet tūkstošiem cilvēku ar uzsaukumiem ir dalījušies sociālajos tīklos, turklāt uz protestiem aicina arī vidē izlīmēti plakāti. Gatavību nodrošināt kārtību paudusi arī Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti