Rēzeknē svētkos vienoja Tautas skrējiens

Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienā Rēzeknē pirmdien ikviens tika aicināts „ieelpot" pilsētu skrējienā. Uz kopīgo Tautas skrējienu pa pilsētas galveno ielu, tādējādi visiem kopā arī veselīgi nosvinot valsts svētkus, pulcējās vairāk kā 450 skrējiena dalībnieku ne vien no Rēzeknes, bet arī no tuvākās un tālākas apkārtnes.

"Mēs esam sengrieķi, skriesim, jāieelpo Rēzeknes taču. Jūs jau zināt, ka sengrieķi bija tie, kas pirmie skrēja..."- Kāpēc valsts svētkus izvēlaties šādi svinēt? - "Tas ir interesants veids, kā līdzdarboties, kā iesaisīties un atbalstīt Latviju, parādot savu veselīgo noskaņojumu pret valsti,"- stāsta Rēzeknes ielās satiktie cilvēki, kas tērpušies interesantos tērpos pirmdien vienojās kopīgam tautas skrējienam „Ieelpo Rēzekni!", kas Rēzeknē notiek jau trešo gadu un valsts svētkos jau kļuvis par tradīciju.

"Šī skrējiena idejas autori ir Rēzeknes jaunieši, jauniešu dome. Tas ir guvis atsaucību, - ka Rēzeknes iedzīvotāji un viesi var piedalīties kopīgā skrējienā pa Atbrīvošanas aleju, distance apmēram trīs kilometri", stāsta Valentīna Svilāne, Rēzeknes pilsētas domes sporta pārvaldes pārstāve: Galveno akcentu mēs liekam uz to, ka šeit piedalās kolektīvi, komandas. Kopējs tāds veselīgs izgājiens pa Rēzeknes pilsētu, parādīt sevi. Tas ir gan veselīgs dzīvesveids un kopā pabūšan, veselīgā gaisotnē, svētku gaisotnē, kad mēs kopā svinam svētkus."

Tautas skrējienam "Ieelpo Rēzekni" starts tika dots Festivāla parkā un pats skrējiens notika pa pilsētas galveno ielu, ko piepildīja vairāk nekā 450 skrējēju, no kuriem lielākā daļa pasākumā piedalījās vien sava prieka pēc, bet 125 dalībniekiem svarīgs bija arī laika rezultāts.

Lielo pasākuma dalībnieku atsaucību ietekmēja arī labie laikapstākļi, kas pulcēja arī daudz līdzjutēju un atbalstītāju. Pasākumā piedalījās ne vien rēzeknieši, bet arī veselīga dzīvesveida piekritēji no tuvākas un tālākas apkārtnes. Tā piemēram Marita uz tautas skrējienu Rēzeknē atbraukusi no Zilupes. Pasākumā satiekam arī skolēnus nu Rēzeknes skolām, no Rēzeknes augstskolas, aktīvā dzīvesveida piektritējus no Rēzeknes novada un Ludzas.

"Gribētu novēlēt viesim veiksmi, ticību, cerību, mīlestību un pacietību. Galvenais - darīt visu pēc savas labākās sirdsapziņas. Novēlu visai Latvijai būt stiprai," novēl kāds no Tautas skrējiena dalībniekiem.

Ar kopīgo Tautas skrējienu Rēzeknē valsts svētkiem veltītie pasākumi vēl nebeidzās. Rēzeknes izglītības iestāžu audzēkņi devās lāpu gājienā, bet ap pieminekli "Vienoti Latvijai" jeb Latgales Māru tika veidots simbolisks gaismas aplis, kur noritēja arī oficiālās svētku uzrunas un salūts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti