Rēzeknē laukumā pie pieminekļa «Vienoti Latvijai» notiek būvdarbi

Rēzeknē laukumā pie pieminekļa "Vienoti Latvijai" notiek būvdarbi, kas ir vieni no apjomīgākajiem darbiem kopš brīža, kad pilsētas simbols 1992. gadā, tā autora tēlnieka Kārļa Jansona dēla  Andreja Jansona un Induļa Folkmaņa atjaunots, atgriezās savā vietā Rēzeknes pilsētas centrā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs
00:00 / 00:57
Lejuplādēt
Būvdarbu laikā tiks pārveidota laukuma apmale ap pieminekli, to nomainot ar dabīgām pulētā granīta plāksnēm, stāstīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa").

 

"Paredzēts daļēji nojaukt betona pamatni atbalsta sienām, tagad tas jau ir noticis, notiks arī betonēšana, lai izlīdzinātu malu, uz kuras tiks uzlikti granīta bloki un virs blokiem granīta plāksnes. Pulētais granīts, krāsa būs pieskaņota pieminekļa "Māras" postamentam.

Šis darbs izmaksās 109 000 eiro pašvaldībai, tā nauda ir paredzēta budžetā.

Siena būs aprīkota ar speciālu LED apgaismojumu pa perimetru, visa siena būs izgaismota ar vienmērīgu gaismu, kas piešķirs tādu svinīgumu visam kompleksam. Būs ierīkota arī jauna drenāža un jauni elektriskie tīkli, lai, organizējot tur pasākumus, mēs varētu mierīgi pieslēgties pie tiem tīkliem, kas ir uz laukuma, lai nevilktu kabeli pāri visai ielai," stāstīja Rēzeknes mērs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti