Dienas ziņas

Grib palielināt ražošanas apjomu

Dienas ziņas

Diskusija par bērniem ārpusģimenes aprūpē

Sabiedrību informē par islāma reliģiju

Rēzeknē izglītības kursos iedzīvotājus iepazīstinot ar islāmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Informējot par islāma reliģiju un tās saskarsmi ar Rietumiem, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centrā sākts jauns neformālās izglītības kurss. Pirmā vieslekcija jau aizvadīta, un nākotnē plānots šādus kursus rīkot arī citviet Latvijā.

Saskaņā ar Islāma kultūras centra datiem Latvijā ir aptuveni 10 tūkstoši islāmam piederīgo, bet tas ir tikai aptuvenais skaits, jo  dati nekur netiek reģistrēti. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā Mūžizglītības centra dibinātāji teic - ir sperts pirmais solis, lai sabiedrību iepazīstinātu ar musulmaņu kultūru un tradīcijām, jo šobrīd ģeopolitiskā situācijas rezultātā priekšstati par šīs reliģijas nesējiem balstīti tikai uz emocijām.

“Es domāju - islāms ir realitāte, Latvijā mēs to nejūtam, bet Eiropā tā ir realitāte. Sabiedrībai ir ļoti dažādi priekšstati, kuri balstās uz izveidotiem stereotipiem. Galvenais ir izprast procesus, kas notiek, vēsturisko fonu, jo jebkura novienkāršošana ir bīstama,” saka vēsturnieks Vladislavs Malahovskis.

Latvijas Islāma kultūras centra pārstāvis Jānis Luciņš ideju par kursu izveidi atbalsta, taču uzsver, ka ar teorijas lasīšanu ir par maz, lai Latvijas sabiedrība pieņemtu musulmaņus. Cilvēku nezināšana un bailes  ir veidojušas stereotipus, un, lai to mainītu, ir jākomunicē ar islāmticīgajiem, ir jādzīvo kopā ar viņiem, lai saprastu, kas ir taisnība un kas nav.

“Risinājums jāmeklē saknē, pirmkārt jāstabilizē situācija Tuvajos Austrumos un Sīrija. Kā to izdarīt, tas ir politiķu uzdevums,” saka vēsturnieks Malahovskis.

Šobrīd starp Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes pārstāvjiem notiek pārrunas, lai islāma reliģijas kurss sasniegtu lielāku mērķauditoriju un to lasītu arī citos novados.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti