Dienas ziņas

Valka lūdz finansējumu tranzītielas sakārtošanai

Dienas ziņas

Nesaņem solīto algas pielikumu

Rēzeknē ievieš soda sankcijas parādniekiem par siltumu

Rēzeknē ievieš soda sankcijas parādniekiem par siltumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai samazinātu iedzīvotāju parādu par apkuri, Rēzeknes siltuma ražotāji nolēmuši ieviest soda sankcijas nemaksātājiem. Ja neapmaksātā rēķina summa pārsniegs 300 eiro, lietu nodošot parādu piedziņas kompānijai un tālāk arī tiesā. Savukārt par katru kavēto mēneša maksājumu rēķinās 50 eirocentu soda naudu. Sankciju ieviesēji uzskata, ka tā disciplinēs nemaksātājus. Pašlaik iedzīvotāju parāds par apkuri sasniedzis gandrīz divus miljonus eiro.

Ziema rēzeknietei pensionārei Verai ir visgrūtākais laiks. Par sava vienistabas dzīvokļa komunālajiem maksājumiem viņai jāšķiras gandrīz vai no visas pensijas, kas ir nepilni 300 eiro. Kaut arī iztikai līdzekļu paliek pavisam maz, Veras kundze cenšas apmaksāt visus rēķinus savlaicīgi. Par jauno sodu sankciju ieviešanu pensionāre ir sašutusi un uzskata, ka tas tikai pasliktinās situāciju.

"Siltumu rēķini, diezgan augsti, es nu pat samaksāju 118 eiro (..) Jā, es dzirdēju un lasīju, kad, vārdu sakot, ja nenomaksā, tad būs soda nauda, un tad kad tu nomaksā, tad atgriezīs. Tas ir pilnīgi smieklīgi riebīgi un pazemojoši vai ne? Kā jūs domājat vai tas glābs, vai iebiedēs tos nemaksātājus? Ko iebiedēs? Mēs labprāt maksātu, ja būtu ko maksāt, bet nav ko maksāt," dusmīga ir Vera.

"Kavējuma naudu mēs sāksim aprēķināt no 1.janvāra. Kavējuma naudu varēs redzēt rēķinos, kurus saņems martā un ja pa janvāri nebūs nomaksāts, tad no tās summas būs ieturēta kavējuma nauda (..) Kavējuma naudas tiks ietverta rēķinā par siltumenerģiju. Vienkārši ailītē parādīsies kavējuma naudas apmērs," saka SIA "Rēzeknes enerģija" izpilddirektors Raimonds Arbidāns.

Gan iedzīvotāji, gan namu apsaimniekotāji uzskata, ka jautājums kā samazināt siltuma rēķinus, ir  jārisina visiem kopā. Savukārt sodas sankciju ieviešana un tiesāšanās dažkārt ir gara un nereti neefektīva procedūra.

Dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona Svetlana Deņisova saka, ka risinājums ir jāmeklē kopsapulcē.

"Faktiski neviens nav vainīgs, ka viņš dzīvo 1 stāvā un dzīvoklī, kur ir aukstāks, un tur kurš dzīvo virs siltummezgla noteikti viņam ir siltāk. Noteikti ir jāsanāk visiem kopā un jādomā. Un jādomā, vai nosiltināt bēniņus vai pagrabstāvu. Risinājumam ir jābūt kopīgam. No maniem iedzīvotājiem 35 varbūt viens divi paveikuši remontu, bet nav samaksājuši, bet pārsvarā viņi nemaksā jo viņiem tās naudas nav faktiski," saka Deņisova.

Rēzekniete Ilona paredz, ka sankcijas tikai pasliktinās situāciju. Viņa gan atzīst, ka kaut kādas sankcijas vajadzētu pret tiem, kas nemaksā rēķinus un jūtas labi šādi dzīvojot. Ludmila norāda, ka siltuma piegādātājiem vajadzētu izvērst individuālu pieeju. "Kā var sodīt cilvēku, ja viņam nav ienākumu? Ja dažreiz ir jādomā ko ēst, ir jāskatās un katram ir jābūt individuālai pieeja," saka Ludmila.

"Es domāju ka būtu vajadzīgs tā nostādīt mūsu ekonomiku ka cilvēkiem būtu iespēja nomaksāt par dzīvokli, tad nevajadzētu piespiest. Es domāju, ka mūsu cilvēki ir diezgan godprātīgi, un viņi maksātu, ja varētu," norāda vēl viens rēzeknietis Juris.

Šobrīd siltumenerģijas tarifs Rēzeknē ir 60.97 eiro bez PVN par vienu megavatstundu, kas ir viens no zemākajiem apkures tarifiem starp Latvijas lielajām pilsētām. Savukārt iedzīvotāju parāds par siltumu šogad sasniedzis jau vienu 1,83 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti