Dienas ziņas

«Apturi Covid» lietotne aktivizēta 110 reižu

Dienas ziņas

Atklāj pieminekli pirmajam satiksmes ministram

Būvniekam domstarpības ar Rēzeknes domi

Rēzeknē domei un būvniekam domstarpības par 1. ģimnāzijas atjaunošanas darbu samaksu

Uzņēmums "Latvijas Energoceltnieks" un Rēzeknes pašvaldība nonākuši domstarpībās. Firma uzskata, ka par Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas atjaunošanas darbiem dome nav samaksājusi teju miljonu eiro. Pašvaldība norāda, ka tas ir līgumsods par termiņu kavēšanu un nepilnībām būvdarbos. Uzņēmums uzskata, ka domei pašai jāuzņemas atbildība. 

Rēzeknē domei un būvniekam domstarpības par 1. ģimnāzijas atjaunošanas darbu samaksuIveta Čigāne

900 000 eiro summu, ko Rēzeknes pilsētas dome par Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas atjaunošanu nav samaksājusi uzņēmumam "Latvijas Energoceltnieks" veido neakceptētie līdzekļi par pēdējiem būvdarbiem, kā arī līgumsods 10% apmērā no kopējām skolas remonta izmaksām. Līgumsods pieņemts kavēto termiņu dēļ. Uzņēmums gan norāda, ka jau rekonstrukcijas laikā noslēgtas vairāk nekā 20 jaunas vienošanās par papildu darbiem. Tur vairāk atbildīga ir dome.

"Tika konstatēts, ka ir jāpārtaisa ugunsdrošības ventilācijas lūkas. Bija jāveic vēl papildu darbi. Projekta vadības kvalitāte bija neapmierinoša," sacīja SIA "Latvijas Energoceltnieks" valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Būvdarbu laikā lauzts līgums ar projektētāju, kas arī uz laiku samazinājis būvdarbu tempu. Pašvaldībā uzsver, ka līgumsoda pamatā ir arī nekvalitatīvi paveiktais darbs.

"Ir objekts sarežģītāks, jo ir daudz problēmu jau sākotnējā konstrukcijā. Tāpēc tika pieņemts lēmums par pagarinājumu. Vairākas iestādes deva negatīvus atzinumus, arī pašvaldība konstatēja, ka ir nepilnības," komentēja Rēzeknes pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Kārlis Pozņakovs.

"Latvijas Energoceltnieka" valdes priekšsēdētājs Vilcmeiers to nodēvēja par tiesisko nihilismu: "Uz katru iesniegto dokumentu, mēs saņemam trīs, kā minimums trīs atbildes. Dome ar visiem iespējamiem veidiem izvairās no atbildēšanas pēc būtības."

Tuvākajā laikā uzņēmums gan cer ar pašvaldību panākt mierizlīgumu.

"Labāk miers nekā karš. Tā arī principā ne ar vienu no mūsu pēdējo gadu pasūtītājiem mums nav bijusi tiesvedība vai strīds par kaut kādiem neapmaksātiem rēķiniem. Tā ir normāla prakse, kad abas puses sēžas pie pārrunu galda un normāli vienojas," sacīja Vilcmeiers.

"Mēs paliekam pie tā, ka darbi šobrīd ir pieņemti un izmaksas tiek veiktas pēc līguma nosacījumiem. Ja uzņēmējs vēršas tiesā, tās ir viņa tiesības. Attiecīgi mēs viņam varam atbildēt tikai arī tiesiskā ceļā," savukārt norādīja domes pārstāvis.

Vēršanās tiesā būs uzņēmuma galējais solis. Tā kā veicot remontdarbus bija piesaistīti apakšuzņēmēji no Rēzeknes novada, līgumsoda dēļ viņi palikuši ķīlnieku lomā, galvenajam uzņēmējam trūkst finanšu, lai par paveikto ar viņiem norēķinātos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt