Dienas ziņas

Sāk izvest bīstamo kravu no uzņēmuma “Ventamonjaks”

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē sācies boileru ierīkošanas bums

Rēzeknē atslēgtā siltā ūdens dēļ sācies boileru ierīkošanas bums

Rekordaugsta siltumenerģijas tarifa dēļ lielākā daļa rēzekniešu jau gandrīz mēnesi iztiek bez karstā ūdens. Mēģinot to risināt, iedzīvotāji aktīvi sākuši ierīkot ūdens sildītājus. Nespēja kontrolēt to uzstādīšanu liek bažīties māju apsaimniekotājiem. Viņi norāda, ka māju novecojušās elektroinstalācijas nav pietiekami jaudīgas un var izraisīt virkni problēmu, toskait ugunsgrēkus.

Vilmārs un Zeltīte Grabovski ar sešus mēnešus veco meitiņu Adelainu ir viena no Rēzeknes ģimenēm, kam nācās steidzami risināt problēmu, kā nodrošināt sevi ar karsto ūdeni. Jaunie cilvēki dzīvo īrētā dzīvoklī, kurā iepriekš nav bijis ūdens sildītāja, to nācās uzstādīt pašiem, un tas prasīja neplānotas papildu izmaksas.

Vilmārs un Zeltīte Grabovski ar sešus mēnešus veco meitiņu Adelainu

"Ņemot vērā, ka boileriem cena ir izaugusi, es dabūju lietoto boileri, uzliku, un lai viņu pieslēgtu, man izmaksāja kaut kur materiāli ap 70 eiro bez instrumentiem," stāstīja Vilmārs.

"Mums vienu dienu nebija ne karstā, ne aukstā ūdens, vīra arī nav mājās, boilera nav, un ar zīdaini viegli nav. Jo tev, atnākot no pastaigas, pat elementāri nav, kur rokas nomazgāt, lai bērnu paņemtu uz rokām... Un vēl dibenu nomazgāt... drusku nereāli," uzsvēra Zeltīte.

Arī rēzeknietes Laumas ģimenē tiek apsvērta doma par boilera iegādi, jo pagaidām vienīgā iespēja tikt pie karstā ūdens – uzsildīt to tējkannā.

"Gribējām uzlikt tur tādu sistēmu, kur iet ar elektrību, no elektrības sildās ūdens, bet sit [ārā] korķus. Un īstenība tā ir ļoti liela problēma," sacīja sieviete.

Pieaugot dabasgāzes cenām, siltumenerģijas tarifi ir cēlušies vairākās pašvaldībās, taču Rēzeknē tarifs ir rekordliels – teju 200 eiro par megavatstundu, līdz ar ko karstā ūdens izmaksas ir 16 eiro par kubikmetru. Tarifa kāpums veicināja arī ūdens sildītāju pārdošanas apjomus. Kopš maija sākuma valstī tie ir pieauguši aptuveni par 10%, savukārt Rēzeknē pat par 100%, norādīja Latvijas Tirgotāju asociācijā.

"Diemžēl jāsaka tā, ka, ienākot jaunām sildītāju partijām, tās ir dārgākas, gada laikā pieaugums ir 20–30%," norādīja asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Aktīva iedzīvotāju vēlme pieslēgt boilerus raisa bažas arī māju apsaimniekotajiem. Piemēram, pilsētas lielākā daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas uzņēmuma “Rēzeknes namsaimnieks” vadītājs Pēteris Dzalbe norādīja, kā mājās esošie tīkli ir novecojuši. Lai uzliktu dzīvoklī boileri, būtu nepieciešams palielināt ievadstrāvas jaudu no 16 līdz 20 ampēriem.

Daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanas uzņēmuma “Rēzeknes namsaimnieks” vadītājs Pēteris Dzalbe

"Pēdējā pusotra gada laikā mēs nesaņemam nevienu pieteikumu, jo "Sadales tīkls" izņēmis prasību, lai iedzīvotāji saskaņotu ar apsaimniekotāju ievadstrāvas automāta palielināšanu. Tas šobrīd noved pie tā, ka pērn mēs esam remontējuši "Sadales tīkla" vietā 10 sadales skapjus. Šogad jau piecas mājas rindā," stāstīja Dzalbe.

Nespējot kontrolēt boileru uzstādīšanu dzīvokļos, uzņēmums gatavojas tam, ka pirmajos vasaras mēnešos boileru ierīkošanas tempi pieaugs, kas radīs nopietnas sekas – problēmas stāvvados, sadales skapjos, sliktākajā gadījumā nav izslēdzami arī ugunsgrēki.

Daudzdzīvokļu nams Rēzeknē

KONTEKSTS:

Aprīlī uzņēmumam "Rēzeknes siltumtīkli" beidzās izdevīgs dabasgāzes piegādes līgums. Jaunais apkures tarifs tādējādi ir četras reizes lielāks nekā iepriekš – 198 eiro par vienu megavatstundu. Taupīšanas nolūkā daļai pilsētas atslēgts karstais ūdens.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt