Panorāma

No 1. jūlija mainītas notāru takses

Panorāma

Speciālais 360 grādu auto – jau šomēnes

Ogrēnieši: Vējonis bija tautai tuvu

REPORTĀŽA. Ogrēnieši: Vējonis bija tuvu tautai

Šonedēļ savu pēdējo darba nedēļu prezidenta amatā aizvada Raimonds Vējonis. Tautai viņa četri prezidentūras gadi paliks atmiņā dažādi – kādam ar pirmo runu par ieraušanu, citam - ar vienkāršību vai smago slimošanu. Ogrē, kur vēl pēc ievēlēšanas amatā savā dzīvoklī mita prezidenta ģimene un kur Vējoņi bija sastopami visus prezidentūras gadus, vietējie iedzīvotāji uzskata, ka Vējonis bija tuvu tautai.

LTV devās uz Ogri un ogrēniešiem vaicāja, kā šie prezidentūras gadi paliek atmiņā viņiem.

“Noteikti ar viņa pirmo runu. Ieraušana, par šo tagad jāierauj… Man liekas, ka viņš bija tas prezidents, kas bija vistuvāk tautai. Un tautai patika,” sprieda Ogres novada iedzīvotājs Edgars.

Ogres iedzīvotāja Baiba Matisone stāstīja, ka prezidents Ogrē redzēts bieži, “nāca ar mums lāpu gājienā, atbalsta Ogres basketbola komandu, vienmēr brauc uz komandas spēlēm. Šad un tad pilsētas pasākumos”.

“Man patika, ka viņš ir vienkāršs un tepat starp cilvēkiem,” piebilda Baiba Matisone.

Ogres iedzīvotāja Kristīne Kupce savukārt uzskata, ka “var lepoties pat ar prezidenta kundzi vēl vairāk! Eleganta, šarmanta, tikpat vienkārši brīvdienās atbrauca uz “Rimi”, sveicināt savējos. Vairāk labu vārdu nekā par prezidentu”.

Ogres iedzīvotāja Dace prezidentu Vējoni vērtē “ne pozitīvi, ne negatīvi, ļoti neitrāls''.

Prezidenta ģimeni ogrēnieši satikuši visus šos gadus.

Veikala pārdevēja Gaļina stāstīja, ka “viņš ļoti bieži pie manis pirka tortes, tāds patīkams vīrietis, parasts,  un sieva, kundzīte, ļoti patīkama ģimenīte”.

Gaļina atklāja, ka prezidenta ģimene pirka torti “Avenīte”-  “parastu kā viņš pats”.

Taču jaunieši nespēj piedot angļu valodas trūkumu. Augļu pārdevēja Kristiāna Misiņa sacīja, ka Vējonis paliks atmiņā  ar to, ka “nemāk angliski runāt, visi Latvijā to atcerēsies”.

Arī Jana norādīja, ka tas atmiņā paliks “interesants veids, kā pārstāvēt Latviju”.

Savukārt pensionāre Dzidra Dreijere atzina, ka viņai “pēdējā runa patika, Dziesmu svētkos pamisējās. Man visvairāk žēl, ka viņš bija slims. Es pati slimoju, tāpēc to ļoti labi saprotu”.

Pensionāre Eļa Zelčāne savukārt sacīja, ka “nekas sevišķs neizcēlās. Bet garām arī nebija!”

KONTEKSTS:

Saeima 29. maijā Valsts prezidenta amatā ievēlēja Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, kuru šim amatam virzīja koalīcijas politiķi. Par Levitu nobalsoja 61 deputāts. Viņa inaugurācija plāno 8.jūlijā.

Saeimas debates ilga nedaudz mazāk par divām stundām, debatēs koalīcijas deputāti slavēja Levitu kā vislabāko kandidātu.  Savukārt opozīcijas pārstāvji aicināja domāt, vai vajadzīgs tautas vai koalīcijas prezidents, kas tiek iecelts amatā bez diskusijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti