PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējuma dalībnieka sieva pametusi darbu VID

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniece, kuras vīrs bija pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējumā, atstājusi darbu dienestā, informēja VID.

Dienestā arī informēja, ka abiem aizturētajiem grupējuma dalībniekiem noteikts drošības līdzeklis – apcietinājums.

VID Nodokļu un muitas policijas amatpersonas sadarbībā ar VID Iekšējās drošības pārvaldes amatpersonām augustā apturēja PVN izkrāpšanas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējuma darbību, kas darbojās laika posmā no 2017. gada janvāra līdz 2019. gada augustam. Iesaistītie izvairījās no PVN nomaksas, kā arī legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus, tādējādi nodarot valsts budžetam zaudējumus aptuveni 645 784 eiro apmērā.

Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš: Par atklāto PVN krāpnieku shēmu
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

Uzņēmums savā darbībā bija iesaistījis nelegāli nodarbinātus Ukrainas pilsoņus. Procesuālās darbības tika veiktas arī kādas VID darbinieces dzīvesvietā un darbavietā, jo viņas vīrs ir viens no organizētās noziedzības grupējuma dalībniekiem. 

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām policijā ir sākts kriminālprocess par:

  • izvairīšanos no nodokļu nomaksas vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā;
  • dokumentu viltošanu, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā radījusi būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm;
  • par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Aizturētas divas personas, viena no kurām ir bijusi tiesāta par pretošanos varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai un par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti