4. studija

4. studija

4. studija

Mežaparkā plānots nojaukt 50. gadu koka arhitektūras pērli

Kāpēc deviņstāvu ēkā kanalizācijas saturs regulāri nonāk pagrabā?

Purvciemā avārijas stāvoklī esošo kanalizācijas tīklu neviens negrasās pārbūvēt

Kad iekšpagalmā esošas kanalizācijas avārijas dēļ Purvciemā kādā daudzstāvu nama applūda pagrabs, avārijas dienests problēmu risināja vairākas dienas, jo “sistēmā bija liela izmēra svešķermenis”. Šajā rajonā ārējās komunikācijas nav “Rīgas ūdens” kompetencē un avārijas stāvoklī esošo kanalizācijas tīklu pie mājas no jauna neviens negrasās izbūvēt, ziņoja LTV raidījums  “4. studija”

Rīdzinieks Raitis ar ģimeni jau gandrīz 12 gadus dzīvo Purvciemā, deviņstāvu namā Pūces ielā.

Novembrī dzīvoklī parādījās kanalizācijas smaka, to juta arī kāpņutelpā, Raitis vērsās avārijas dienestā, bet tur viņam jautāja, vai viņš redz, kur tieši ir bojājums. Bojājums, pēc Raita domām, bija pagrabā, no kura viņam nav atslēgu.  

“Man skaidro  – ja jūs neredzat bojātu trubu, pakalpojums nepienākas, jo smaka nav izsaukuma vērta un uz smaku viņi nebrauc,” stāstīja Raitis.

Divas dienas vēlāk avārijas dienests šo avāriju – kas tiešām bija notikusi – likvidēja. Un Raitim pat tika izsniegts pagraba atslēgas dublikāts.  

Pēc nepilna mēneša situācija atkārtojās, un šoreiz Raitis devās uz pagrabu, kur secināja - “diezgan liels kanalizācijas saturs ir jau uz grīdas”, un tur “tiešām ir atspiests drošības vārsts, viss tas deviņu stāvu 36 dzīvokļu kanalizācijas saturs pagrabā”.

Šoreiz avārijas dienests ieradies nekavējoties, taču līdzēt nav spējis – vīri pēc pagraba apskates secinājuši, ka problēma ir nevis mājā, bet kanalizācijas sistēmā, kas atrodas ārpus tās – iekšpagalmā.

Taču “Rīgas ūdens” avārijas dienests braukt palīgā atteicies.

Tad sākusies desmit dienu ilga telefoniska komunikācija ar visiem iespējamajiem dienestiem, līdz 23. decembrī avārija beidzot novērsta. Ziemassvētku brīvdienas Raita ģimene pavadījusi ārpus mājām, jo smaka dzīvoklī bijusi nepanesama.

Pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns skaidroja, ka “šajā gadījumā kanalizācijas sistēmā bija liela izmēra svešķermenis, uzreiz to nebija iespējams konstatēt – tika veikta sistēmas skalošana, pēc tam tika veikta arī sistēmas skenēšana, kamēr tika atrasts šis svešķermenis”.

Avārija nebija mājā, bet ārpus mājas, un faktiski mājā bija avārijas sekas.

“Tas laiks, kas pagāja, faktiski bija saistīts ar to, ka kanalizācijas sistēma ir slēgta sistēma un nav viegli pārskatāma, līdz ar to tas prasīja papildu laiku. Šis rajons ir savā ziņā ļoti īpatnējs, tāpēc ka ārējās komunikācijas, kas ir ārpus ēkām, faktiski nav “Rīgas ūdens” kompetencē un sekojoši - avārija, kas notiek ārpusē, jārisina pārvaldniekiem, kuri ir saistīti ar šiem īpašumiem,” skaidroja Leiškalns.

Šāda situācija ar ārējām komunikācijām, ko “Rīgas ūdens” savulaik atteicies pieņemt apsaimniekošanā, ir samērā lielā daļā Purvciema, jo to savulaik būvējuši Padomju armijas celtniecības bataljoni, un tajos dienošajiem puišiem zināšanas un iemaņas celtniecībā bijušas niecīgas vai pat to nav bijis vispār.

Lai šo būtībā avārijas stāvoklī esošo kanalizācijas tīklu nomainītu, nepieciešami milzu kapitālieguldījumi, kuru Rīgas budžetā vienkārši nav.

Savukārt, komentējot pirmajā reizē nepieņemto izsaukumu novembrī, “Rīgas namu pārvaldnieks” atzīst, ka tā darbinieki rīkojušies neprofesionāli un kādam par to nāksies atbildēt.

Tikmēr faktiski avārijas stāvoklī esošo kanalizācijas tīklu pie mājas no jauna neviens negrasās izbūvēt.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti