Profesionālās izglītības iestādēm ļauj samazināt praksi šajā pusgadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izglītības iestādes drīkstēs profesionālās izglītības programmās samazināt kvalifikācijas prakses apjomu līdz noteiktam līmenim šī gada pirmajā pusgadā. Šādu atkāpi paredz valdības atbalstītie grozījumi.

Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem jau ilgstoši nav iespēju klātienē apgūt izglītības programmu praktisko daļu, un tas būtiski ietekmē jauniešus, kuriem kvalifikācijas ieguve paredzēta 2021. gada pirmajā pusgadā. Lai nodrošinātu iespēju noteiktajā apjomā un termiņā kvalifikācijas praksi iziet, valdība atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājumu ļaut profesionālās izglītības iestādēm noteiktā apjomā samazināt kvalifikācijas prakses apjomu.

Paredzēts, ka profesionālās izglītības iestādes vadītājs, izvērtējot izveidojušos situāciju un konkrētās profesionālas izglītības programmas specifiku, varēs ar rīkojumu noteikt kvalifikācijas prakses apjoma samazināšanu profesionālās izglītības programmās, kuras audzēknis uzsāk pēc pamatizglītības ieguves.

Profesionālās vidējās izglītības programmās un arodizglītības programmās kvalifikācijas prakses apjomu varēs samazināt ne vairāk par 320 stundām, bet profesionālās pamatizglītības programmās - ne vairāk par 240 stundām.

Kvalifikācijas prakses apjoma samazināšana būs iespējama gadījumos, kad tā nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei 2021. gada pirmajā pusgadā; ja praksi nav iespējams īstenot attālināti, kā arī gadījumos, ja kvalifikācijas praksi nav iespējams īstenot klātienē individuāli vai tās norises laikā nav iespējams ievērot divu metru distanci un novērst saskarsmi ar citiem audzēkņiem.

Izglītības programmās prakses apjoms netiek samazināts, jo šajās programmās praktiskā daļa ir katra moduļa noslēgumā, tāpēc lielākā daļa no šīs prakses jau bija notikusi iepriekšējos kursos. Tas ļaušot šo programmu plānot elastīgāk, modelējot programmas īstenošanas procesu.

Atbilstoši Profesionālās izglītības likumam, kvalifikācijas prakse ir attiecīgās profesionālās izglītības programmas praktiskās daļas apguves noslēdzošā daļa pirms valsts pārbaudījuma profesionālās kvalifikācijas iegūšana.

Līdz ar to, neizejot noteiktajā apjomā un termiņā kvalifikācijas praksi, audzēknis nevar kārtot noslēguma pārbaudījumus un iegūt kvalifikāciju.

Centralizēto profesionālās kvalifikācijas eksāmenu teorētiskās daļas norise profesionālajās izglītības iestādēs tiek plānota no 8. līdz 18. jūnijam, bet praktiskā daļa līdz jūlija sākumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti