Prezidents trešo reizi aicina Saeimu uzlabot likumdošanas kvalitāti

Parlamentam ir jāuzlabo likumdošanas kvalitāte tā, lai pieņemtie likumi būtu saprotami ikvienam iedzīvotājam. To jau trešo reizi mudināja darīt Valsts prezidents Raimonds Vējonis un aicināja Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvjus uz sarunām Rīgas pilī.

Tiekoties ar parlamenta frakciju pārstāvjiem, piektdien, 14.oktobrī, tika apspriesti Valsts prezidenta septembrī Saeimai nosūtītie priekšlikumi likumdošanas procesa pilnveidošanai un likumu kvalitātes uzlabošanai. 

Vējonis norādīja, ka jāuzlabo tās lietas, ka saistītas likumdošanas skaidrošanu sabiedrībai, kā arī anotāciju kvalitāti.

Jau nākamgad Saeimā darbu sāks Analītiskais dienests, kurš piesaistīs labākos ekspertus, likumprojektu sagatavošanas gaitā. 

Tikmēr Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) norāda, ka Latvijā ir ļoti atvērts parlaments, tostarp komisiju sēdes. Par to viņa pārliecinājusies, runājot ar Eiropas Savienības (ES) parlamentāriešiem.

Politiķi piekrīt, ka tieši iespēja paust savu viedokli un tikt uzklausītam veicina sabiedrības uzticību. Tostarp partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa pauda, ka tieši no parlamenta darba un skaidrošanas ir atkarīga cilvēku uzticība politiskajiem procesiem un valstij.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze uzsver, ka likuma anotācijām jābūt ikvienam cilvēkam saprotamām, lai pēc izlasīšanas būtu skaidrs, kāpēc konkrētā norma ir vajadzīga. 

Deputāti sola turpmāk rūpīgāk strādāt pie likumdošanas uzlabošanas un aicina arī ministriju ierēdņus rīkoties tāpat, jo liela daļa likumprojektu tiek sagatavoti ministrijās un pēc Ministru kabineta atbalsta nonāk Saeimā.

Ziņots, ka Vējonis jau šogad jūlijā, uzrunājot Saeimas deputātus, kritizēja deputātus par svarīgu priekšlikumu pēkšņu iekļaušanu likumprojektos trešajā lasījumā un aicināja  parlamentu uzlabot likumdošanas darba kvalitāti. Valsts prezidents toreiz uzsvēra, ka sabiedrība no Saeimas sagaida pārdomātus likumus, bez kuriem nav iedomājama Latvijas ekonomiskā izaugsme, tomēr ikdienā nākas sastapties ar gadījumiem, kad rodas pamatotas šaubas par likumdošanas procesa un likumu kvalitāti.

Savukārt septembrī Vējonis aicina Saeimu nopietni uzlabot likumu kvalitāti, mainot Saeimas Kārtības rulli, kas varētu dod rezultātus uzreiz, neprasot apjomīgas reformas vai būtiskus resursus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti