Panorāma

Daudzi cilvēki nav informēti par EP vēlēšanām

Panorāma

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti -- LTV vakara programmā

Aigars Lazdiņš par prezidenta balsojumu

Prezidents pieļauj – EP vēlēšanas būtu jārīko vienlaicīgi ar pašvaldību vēlēšanām

Valsts prezidents Andris Bērziņš jau sestdien agri no rīta nobalsoja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās iecirknī Amatas novadā, Drabešu pagastā. Viņš atzina, ka izdarīt izvēli bija vienkārši, bet to neatklāja, un aicināja visus piedalīties vēlēšanās. 

Prezidents uzsvēra, ka dalība Eiroparlamenta vēlēšanās nav mazāk svarīga kā dalība pašvaldību vai Saeimas vēlēšanās.

Prezidents arī pieļāva, ka nākotnē, iespējams, jāpanāk, lai EP vēlēšanas notiktu vienlaicīgi ar pašvaldību vēlēšanām, lai būtu lielāka aktivitāte.

"Vēlējums ir viens – darīt savu darbu, bet arī izpildīt savu pienākmu. Jo man, šķiet Latvijai izvēli izdarīt, izvēli pareizu Latvijai, lai tur arī tiktu tie cilvēki, kas to dzīvi saprot, un var izteikt Latvijas šo te viedokli. Protams, es nedomāju pārspīlētā veidā, bet tomēr tie cilvēki, kas dzīvi pazīst, tie tur būtu vajadzīgi," norāda Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Savukārt premjerministre Laimdota Straujuma sestdien mudināja cilvēkus piedalīties vēlēšanās, jo pretējā gadījumā viņu intereses Eiropas Parlamentā var pārstāvēt politiķi, kurus viņi tur nevēlētos redzēt. Rīgas mērs Nils Ušakovs savukārt atzina, ka vēlētāju aktivitāte varētu būt mazāka, nekā citreiz, tomēr ir pārliecināts par savas partijas panākumiem.

Jau ziņots, ka sestdien notiekošajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās pirmajā stundā līdz pulksten 8:00 nobalsoja 10 994 pilsoņi jeb 0,75%, par to liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Trijās dienās, kad varēja iepriekš nobalsot par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātiem, šādu iespēju izmantoja 100 306 vēlētāji jeb 6,8%, un līdz ar to kopumā nobalsojuši jau 7,56%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti