Panorāma

Kā Belēvičs glābs veselības nozari?

Panorāma

Vai jaunajiem ministriem piešķirs pielaides?

Prezidentam nav iebildumu par ministriem

Prezidents iesaka nākamās valdības deklarācijā vairāk uzmanības pievērst OIK pieaugumam

Valsts prezidents Andris Bērziņš, tiekoties ar nākamo valdību veidojošo partiju politiķiem, arī paudis savus ieteikumus valdības deklarācijas papildināšanai, piemēram, lielāku uzmanību pievērst tam, lai mazinātu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) pieauguma ietekmi uz tautsaimniecību. 

„Vecās koalīcijas” Ministru prezidenta amatam izvirzītā Laimdota Straujuma ("Vienotība") pēc tikšanās ar Valsts prezidentu žurnālistiem pastāstīja, ka prezidents iepazīstināts ar iespējamo valdības sastāvu un topošo valdības deklarāciju. Viņš darījis politiķiem zināmus savus ieteikumus par valdības deklarācijas papildināšanu, piemēram, lielāka uzmanība būtu jāvelta OIK pieauguma ietekmes uz tautsaimniecību mazināšanai.

Tāpat no politiķu teiktā varēja noprast, ka prezidentam nebija iebildumu pret iespējamo valdības sastāvu.

Partijas darbu pie valdības deklarācijas turpinās līdz nākamajai nedēļai, kad iecerēts apstiprināt jauno valdību.

Nākamā, 12. Saeima uz pirmo sēdu sanāks 4.novembrī, un apstiprināt jauno valdību varētu 5.novembrī.

Bērziņš pēc trešdien notikušās sarunas pauda atbalstu partiju virzībai uz valdības apstiprināšanu Saeimā, kas plānota 5.novembrī, informēja Prezidenta Preses dienests.

Tikšanās laikā Valsts prezidents akcentēja nepieciešamību topošajai valdībai strādāt pie vairākiem neatliekami risināmajiem jautājumiem, tai skaitā elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes kompensācijas mehānismiem, kā arī pie jautājuma par banku kredītu pieejamību pirmā mājokļa iegādei, ko negatīvi ietekmēs pieņemtie grozījumi Maksātnespējas likumā, kas paredz tā dēvētā nolikto atslēgu principa ieviešanu.

Valsts prezidents izteica partijām ierosinājumu tikties arī pirmdien, ja būs papildus nepieciešamība saskaņot viedokļus.

Oficiālās sarunas par atbildības jomu sadali partneri sāka uzreiz pēc vēlēšanām, tomēr vairākas nedēļas politiķiem nesekmējās vienoties par atsevišķām atbildības jomām. Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) uzstāja uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārraudzību, kas bija arī viena no VL-TB/LNNK prioritātēm, jo arī esošajā valdībā šī ministrija ir Nacionālās apvienības pārziņā.

Pagājušajā nedēļā Valsts prezidents Andris Bērziņš aicinājis topošās koalīcijas partijas līdz 29.oktobrim vienoties par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, pretējā gadījumā varētu runāt par "pilnīgi citu koalīciju".

Šonedēļ ZZS paziņoja, ka piekrīt uzņemties arī Ekonomikas ministrijas un Veselības ministrijas pārraudzību, līdz ar to atrisinot domstarpības šajā jautājumā.

Līdzšinējā koalīcija pēc 12.Saeimas vēlēšanām vienojusies  arī turpmāk strādāt kopā Straujumas vadībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti