Prezidents atkal mudina Saeimu izskaust pēdējā brīža izmaiņas likumos

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iesniedzis 13. Saeimā priekšlikumus likumdošanas procesa pilnveidošanai. Tostarp viņš aicina neļaut trešajā lasījumā izskatīt būtiski jaunus priekšlikumus.

Dokumenti

Prezidenta vēstule Saeimai par likumu kvalitāti.pdf

Lejuplādēt

281.3 KB

Lai celtu likumu izstrādes kvalitāti un veicinātu sabiedrības uzticēšanos valsts varai, prezidents rosina izdarīt izmaiņas Saeimas kārtības rullī.

Prezidents rosina noteikt, ka, iesniedzot priekšlikumus likumprojektam, rakstveidā ir jāsniedz gan priekšlikumu pamatojums, gan informācija par konsultācijām, kas notikušas priekšlikumu sagatavošanas gaitā. Tas nepieciešams, lai padarītu likumdošanas procesu caurskatāmāku un dotu iespēju ērtā un viegli uztveramā veidā iepazīties ar likumu normu pamatojumiem, kā arī nodrošinātu informāciju par to, kādas personas piedalījušās likuma izstrādē.

Tāpat Vējonis atkārtoti rosina izdarīt izmaiņas Saeimas kārtības rullī, lai trešajā lasījumā nebūtu pieļaujama tādu priekšlikumu izskatīšana, kas ir ārpus iepriekšējos lasījumos apspriestā likumprojekta mērķa un tvēruma. “Tas ļautu izvairīties no sasteigtiem pēdējā brīža risinājumiem, kuros ir liela kļūdu iespēja,” vēstulē Saeimai norāda prezidents.

Valsts prezidents arī rosina noteikt, ka pirms likumprojekta iesniegšanas visiem likumprojektiem turpmāk izstrādājamas anotācijas. Tas ļaušot pilnvērtīgāk izvērtēt likumprojektu iespējamo ietekmi un dot lielāku skaidrību gan likumdevējam, gan sabiedrībai kopumā par to, kādēļ likums vajadzīgs un kādu jautājumu risināšanai jaunais regulējums tiek rosināts.

Savā vēstulē 13.Saeimai Valsts prezidents norāda, ka jau vairākkārt ir aicinājis parlamentu pilnveidot likumdošanas procesu un uzlabot likumu kvalitāti. Ierosinājumus likumdošanas procesa pilnveidošanai viņš sniedzis 2016.gada septembra un 2017.gada augusta vēstulēs Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti