Pret novadu reformu plāno rīkot plašas protesta akcijas

Kamēr Saeimā deputāti 2. lasījumā panāca vienošanos par 40 pašvaldību izveidi, savus plānus par tālākām akcijām pret iecerēto novadu reformu kaldināja 35 koordinatori, kuri šomēnes jau vienu akciju noorganizēja. Tajā piedalījās vairāk nekā 500 smagās tehnikas vienības, kas devās protesta braucienā pret novadu reformu un šķērsoja vismaz 20 novadus un divas pilsētas.

Viens no akcijas koordinatoriem Pēteris Dimants (Zaļo un Zemnieku savienība) pastāstīja, ka nākotnē paredzēta gan pulcēšanās protestā, gan arī smagās tehnikas iebraukšana Rīgā.

Viens no akcijas koordinatoriem Pēteris DimantsLinda Zalāne

  "Pirmais būs tautas lūgšana gan pie prezidenta pils, gan arī novados, pagastos un dažādās vietās. To plānojam maijā. Otrais būs protesta akcija ar smagās tehnikas virzību uz Rīgu un iebraukšanu Rīgā. Tas būs pēc tam, kad valstī vairs nebūs ārkārtas stāvoklis. Paralēli šai traktora akcijai notiks pulcēšanās pie Saeimas, Vecrīgā. Mēs taisīsim dziesmoto revolūciju, dziesmoto atmodu. Arī šodien mēs sapratām, redzējām, ka reforma tiek virzīta uz priekšu, neskatoties ne uz ko.

  Katrs no mums kā kārtīgs saimnieks saprot, ka trīs - četros mēnešos reformu uztaisīt nav iespējams. Mēs varam maksimums savā saimniecībā saplānot un kaut kādu projektēšanu vienai no ēkām kvalitatīvi izdarīt, bet te mēs lemjam ļoti daudz cilvēku likteņus, visas Latvijas likteni kopā.

  Tas nav pareizi. Mēs esam par demokrātijas procesa ievērošanu un konsultācijām. Mēs pieprasām izdarīt to, kas ir paredzēts Satversmē. Tātad mūsu tiesības ir pirmajā vietā," stāstīja Dimants.

  KONTEKSTS:

  Saeima pēc piecu dienu darba, opozīcijai un pozīcijai vienojoties par priekšlikumu atsaukšanu saistībā ar “Covid-19” izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, otrajā lasījuma atbalstīja novadu reformu, saskaņā ar kuru nākotnē Latvijā būs 40 pašvaldības – piecas lielās pilsētas un 35 novadi. Latvijā saistībā ar reformu notika plaši protesti. Par reformu vēl jābalso trešajā, galīgajā lasījumā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti