Pret kūlas dedzinātājiem varētu vērsties ar bargākiem sodiem

Ja kūlas dedzināšanas apjomi Latvijā nemazināsies, Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) sola vērsties pret dedzinātājiem ar daudz bargākiem sodiem. Siltajā un saulainajā nedēļas nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji devās uz 347 izsaukumiem, kas saistīti ar kūlas dedzināšanu, bet šogad kopumā dzēsti jau 1334 pērnās zāles ugunsgrēki.

Pziņojumā medijiem ministrs paudis asu nosodījumu par kūlas dedzināšanu un aicināja ikvienu uzmanīgi apieties ar uguni: "Katru gadu mēs atgriežamies pie viena un tā paša jautājuma, aicinot cilvēkus nededzināt pērno zāli. VUGD resursi un tādējādi valsts līdzekļi šobrīd ir mobilizēti kūlas dzēšanai, kas nereti ir ļaunprātīgas rīcības sekas. Ugunsdzēsēji strādā papildu maiņās un no darba brīvajā laikā, lai cīnītos ar šo sērgu.”

Ģirģens norādīja – ja cilvēku attieksme nemainās, tad tas nozīmējot, ka līdzšinējais preventīvais darbs nestrādā. Līdz ar to esot jālemj par daudz bargākiem sodiem un citiem risinājumiem, piemēram, prēmēt iedzīvotājus, kuri ziņojuši par kūlas dedzinātājiem, ja policijai izdodas vainīgo personu saukt pie administratīvās atbildības.

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var piespriest naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro.

Problēmas risināšanā ir nepieciešama aktīvāka pašvaldību iesaistīšanās, gan sakopjot teritoriju, gan nosakot pienākumu un nosacījumus teritorijas sakopšanai, kā arī kontrolējot šo nosacījumu izpildi. Ja visas pašvaldības iesaistītos un noteiktu šīs minimālās zemes apsaimniekošanas un uzturēšanas prasības, kā arī tās kontrolētu, tiktu novērsta kūlas veidošanās un ugunsgrēku izcelšanās iespējamība, norādīts paziņojumā.

Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Tāpat ministrs aicina iedzīvotājiem būt vērīgiem un nekavējoties ziņot Valsts policijai par iespējamiem likumpārkāpējiem saistībā ar pērnās zāles dedzināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti