Šogad reģistrēti jau 30 kūlas ugunsgrēki, dzēsts arī mežs

Kopumā Latvijā dzēsti jau 30 kūlas ugunsgrēki, tostarp aizvadītajā diennaktī – divi. Tāpat Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) pagājušajā diennaktī bija izsaukums uz vienu meža ugunsgrēku.

VUGD informēja, ka pagājušajā diennaktī Dunduru ielā, Daugavpilī, dega kūla 1,2 hektāru platībā un zaru kaudze 20 kvadrātmetru platībā, bet Rēzeknes novada Bērzgales pagastā kūla dega 20 kvadrātmetru platībā. Degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās.

Salīdzinājumam – pērn pirmais kūlas ugunsgrēks tika dzēsts februāra vidū.

Šogad pirmie trīs kūlas ugunsgrēki bijuši jau 8. janvārī – Augšdaugavas, Jelgavas un Dobeles novados, portālam LSM.lv pastāstīja VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Tad ilgāku laiku kūla nedega, bet pērnās zāles ugunsgrēki atsākās pirms nedēļas – 2. martā. Kopš tā brīža ik dienu degusi kūla – divas līdz četras ugunsnelaimes dienā.

Šosezon jau ir bijuši arī kūlas ugunsgrēki ar lielākām platībām – gan simts, gan tūkstotis kvadrātmetru. Ēkas nav degušas, lai gan kūlas ugunsgrēki mēdz skart arī tās. Pieķert dedzinātājus šogad vēl nav izdevies.

Dāme-Birziņa skaidroja, ka kūlas ugunsgrēki sākas, sniegam nokūstot. Ja laikapstākļi un zāle ir sausa, tad to platības ir lielākas, bet, ja ir mitrāks un vēss, tad izdeg mazāk.

Nereti cilvēki dedzina pērno zāli, uzskatot, ka tā ir vienkāršāk sakopt savu teritoriju, jo pēc ziemas zāle ir pieplakusi pie zemes. Tāpēc ugunsdzēsēji aicina zāli sakopt jau rudenī.

Tāpat VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama. Liesmas strauji izplatās, izraisot ugunsgrēkus, kas var skart ne tikai īpašumu, bet nodarīt arī būtisku kaitējumu apkārtējai videi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti