Premjers: Lāpu gājiena vietā 18.novembrī patriotismu var izrādīt arī citos veidos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) uzskata, ka valsts svētkos patriotismu var izrādīt radoši, bet sabiedrības veselības ziņā droši, un arī koalīcijas partneri Nacionālā apvienība (NA)  varētu savu tradicionālo lāpu gājienu aizstāt ar kādu citu risinājumu.

Kariņš intervijā LTV “Rīta panorāmai” aicināja padomāt, kā var virtuāli rīkot patriotiskus pasākumus.

Ja Nacionālie bruņotie spēki atcēla parādi, lai nepulcinātu cilvēkus un mazinātu vīrusa izplatības risku, tad arī pārējiem sabiedrībā jābūt gana apzinīgiem un var izrādīt patriotismu dažādos veidos, norādīja premjers.

Kariņš aicināja kreatīvi domāt par citu veidu, ka izrādīt patriotiskas jūtas, kas nepulcinātu daudzus cilvēkus.

Šonedēļ, tiekoties ar koalīcijas partneriem, Kariņš solīja runāt arī par NA lāpu gājiena ieceri.

Viņš pauda pārliecību, ka koalīcijas partneri ir saprātīgi un atradis iespēju izrādīt savu patriotismu sabiedrības veselības ziņā drošā veidā un izdomās citu veidu, kā rīkot kādu pasākumu.

Kariņš uzsvēra, ka pašlaik vīrusa izplatīšanai galvenais plāns ir ar visas sabiedrības iesaisti apturēt šo vilni – mazgāt rokas, ievērot distanci, lietot sejas maskas, “katrs darot savu daļu, varam to apturēt”.

KONTEKSTS:

Neskatoties uz Covid-19 izplatīšanos un ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem, Nacionālā apvienība  aicina pieteikties 18. novembra lāpu gājienam, kas parasti pulcē vairākus tūkstošus cilvēku. NA līderis Raivis Dzintars skaidroja, ka lāpu gājiens šoreiz atšķirsies no citiem gadiem, un solīja ievērot valstī noteiktos ierobežojumus.

Ņemot vērā Covid-19 izplatīšanos, vairākas pašvaldības atcēlušas tradicionālos valsts svētku pasākumus 18. novembrī. Turklāt pirmo reizi kopš neatkarības atgūšanas nenotiks arī Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes 11. un 18. novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti