Policistu atlaidīs no darba par naida runu saistībā ar Krievijas lidmašīnas katastrofu

No darba tiks atlaists policists, kurš nepieņemami izteicies par bojāgājušajiem Krievijā notikušajā aviokatastrofā,  Latvijas Televīzijai apstiprināja Rīgas pašvaldības policijā.  

Pēc tam kad Krievijā, Rostovā pie Donas, nogāzās lidmašīna un traģēdijā dzīvību zaudēja 62 cilvēki, Rīgas pašvaldības policists Jānis Bruševics sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja: “Nekas traks, jo tie lielākā daļa bija Krievijas pilsoņi.”

Uz to ātri reaģēja policijas vadība, apstiprinot, ka sāktā dienesta pārbaude beigsies ar policista atlaišanu no darba.

“Es gribētu izteikt nožēlu par šāda Rīgas pašvaldības policijas darbinieka rīcību. Viņa nekādā veidā nav savietojama ar tiem principiem, pēc kuriem vadās pašvaldības policija. Un proti – tas ir jebkurā gadījumā pret jebkuru personu neatkarīgi no viņas etniskās, politiskās, jeb tautības policistam jāattiecas ir vienādi. Diemžēl šis gadījums ļoti iedragāja uzticību pašvaldības policijai, un es vēlos atvainoties par šo radīto situāciju,” pauda Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Jautāts, vai šo policistu atlaidīs, Lūkass sacīja: “Jā,  tāds ir mans viedoklis.”

Sociālantropologa Klāva Sedlenieka vērtējumā - kas pirmais uz mēles, tas internetā nokļūst tādēļ, ka rakstītāji sociālos tīklus bieži vien maldīgi uztver kā privātu telpu. Taču naidīgajiem komentāriem esot tendence samazināties.

“Visticamāk, ka to arī būs vismaz tādā tīri publiskā vidē arvien mazāk, jo cilvēki vairāk vai mazāk, bet tomēr sāk saprast, kas tad īsti tā interneta vide ir, un saprast, ka tas gluži nav tā, ka tur tu kaut ko pateiksi un vai nu neviens nedzirdēs, vai neredzēs,” skaidroja Sedlenieks.

Vainīgais policists jau izdzēsis gan savu komentāru, gan “Facebook” profilu, kā arī atvainojies un izteicis līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem. Taču viņš nebija gatavs neko plašāk skaidrot žurnālistiem.

Vēl tiks vērtēta viņa iespējamā kriminālatbildība. Par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Drošības policija informē, ka 2014.gadā par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu bijuši ierosināti 13 kriminālprocesi, bet  pērngad 10. Kriminālprocesi bijuši par izteikumiem gan pret dažādu tautību, gan citu rasu pārstāvjiem.

9 komentāri
GarlicLV
Nu ko, krievs var atļauties visu teikt. Priecāties par mirušajiem teroraktos. Жириновский: Нам выгодны теракты в Европе. Пусть подыхают https://www.youtube.com/watch?v=8jLmK-8BGu0&app=desktop Tā pat Ušakovs priecājās par leģionāriem, kas mirst. Bet tiklīdz kāds pasaka to pašu, tik veltītu krievam, tās viss. Atlaižam, sodam. Un tas viss notiek Latvijā, jo ir pilns ar kangariem, kas šo Ausaini ir ievēlējuši.
snobs
tikai Rīgas mērs drīkst priecāties par 16. marta dalībnieku sarukumu (tak veci un mirst)
Ēriks Hermanis
Lai nebūtu "Pretīgi skatīties, par ko pārvērtusies mūsu valsts", tad Saeimā nevajadzētu vairs balsot par vecā "komunistu un bezpartējiskā bloka" kandidātiem ( tagad "kosmopolītiem"), bet gan iebalsot patriotiskākus tautiešus. Bet uz cietušajiem katastrofā tas neattiecas, un to piederīgie pelnījuši tikai un vienīgi patiesu līdzcietību.
Morāla dilemma
vai līdzcietību ir pelnījuši arī to cietušo piederīgie un tie piederīgie, kuri priecājas par ukraiņu "fašistu" nāvi, kuriem nospļauties par cilvēku dzīvībām un ciešanām, jo svarīgāk par to ir krim naš un russkij mir, kuriem russkij mir vārdā ir pieņemami nogalināt un pielietot kodolieročus? varbūt izrādīsim līdzjūtību arī kritušo ISIS atbalstītāju piederīgajiem?
Sviests
Policijas vadība atstrādāja savu PR - patriotiskos čaļus met ārā no darba, kamēr knapi valodu mākošie kukuļņēmēji rullē. Pretīgi skatīties, par ko pārvērtusies mūsu valsts.
es pats
KRIEVIJAS SPECDIENESTI STA'STA KA TUR NEKAS NAV BIJIS ,- NE LI'K'U NE ATLU'ZU .! VISS SAFABRICE'TS GAN VIDEO GAN LIDLAUKS GAN LAIKS !
Hmm
Protams, ka tā runāt nevar, bet interesanti, ka uzreiz pēc 16. Marta internets pilns ar jaunām un vecām ziņām par to cik ļauni latvieši izrunājas. Īpaši, ja salīdzina, ka internetā ir daudz asāki komentāri par dažādām tautībām, arī no krieviem pašiem
Vineta
Nu, ja šo nesauks pie krimālatbildības, tad nav saprotams, kādēļ visp[ār kāds par naida komentāru rakstīšanu tiek sodīts.
Trollis JT
Munipicālā policija ir jāiztīra ne tikai no šādiem "patriotiem".
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti