Dienas ziņas

Būvniecības izmaksu kāpums liedz īstenot projektus

Dienas ziņas

A. Brandavu gatavojas atlaist

Aicina sargāt auto ar dubultu drošību

Policisti automašīnas aicina sargāt ar dubultu drošību

Policija brīdina autovadītājus, ka nozagt spēkratu kļuvis daudz vieglāk nekā pirms 20 gadiem. Spilgts piemērs tam ir aizturēšana Rīgā, Lubānas ielā, kur bēgšana ar zagtu auto beidzās ar avāriju. Pati auto nozagšana nu esot sekunžu, ne minūšu jautājums. Tāpēc jaunu un dārgu mašīnu īpašniekus aicina aprīkot auto ar dubultu drošības sistēmu.

Pirms kāda laika plaši apspriesta tika autozagļa aizturēšana Rīgā, Lubānas ielā. "BMW X6" aizdzinēju neapturēja pat policistu lietotais ierocis, vien paša izraisīta avārija – uzbraukšana virsū citai automašīnai atpakaļgaitā – pielika punktu bēgšanai. Policijā skaidro, ka 2019. gadā auto aizdzīšana kļuvusi krietni vienkāršāka nekā 1990. gados.

Agrāk, lai nozagtu auto, bija jānoskenē tā signāls. Pašlaik tiek izmantotas tehnoloģijas, kas palīdz izgatavot atslēgas dublikātu un auto tiek nozagts vēlāk, pie izdevības. "Aizdzīšanas tehnika kļuvusi ļoti vienkārša, pat neprasa speciālas zināšanas elektronikā vai to, kur kāds vads [pieslēdzams]. [Ierīces] iegādājas melnajā tirgū," teica Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldrs Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Šādas ierīces cena ir 10 000 eiro un zagļi ar tām savstarpēji dalās. Policija aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, ja pamana, ka tiek novēroti vai kāds ir pārāk tuvu automašīnai. Statistika liecina, ka visvairāk zog jaunāka izlaiduma jeb "premium" klases automašīnas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti