Dienas ziņas

Kuldīgā izveido kopkori Latvijas dzimšanas dienai

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Valsts policijai jaunas automašīnas

Policijas rīcībā nonāk 449 jaunas automašīnas; daļa kļūs par mobilajiem iecirkņiem (precizēts)

Valsts policija prezentēja jaunās mašīnas, ar kurām nākamo gadu laikā uzraudzīs ceļu satiksmi un reaģēs uz izsaukumiem. Jaunajā autoparkā būs arī netrafarēti apvidus auto ar paaugstinātu dzinēja jaudu.

Valsts policijas vajadzībām iegādātas 449 jaunas automašīnas. 40 "Škoda SuperB" ar policijas trafarējumu un deviņas – bez. Auto ir ar paaugstinātu dzinēju jaudu – 285 zirgspēkiem. Visjaudīgākais auto ir netrafarētais "Volkswagen Tiguan R-line" ar dzinēja jaudu 320 zirgspēki. Policijas rīcībā būs deviņas šādas mašīnas.

"Mašīnas ir jaudīgas. Jāsaka, ka arī komfortablas. Ne velti esam izvēlējušies šo modeli mūsu specifikācijai, jo iepriekš tas ir bijis darba uzdevumu izpildē testēts un labi sevi pierādījis. Mums arī ir šādas te "Volkswagen Tiguan" mašīnas. Šīs ir ļoti jaudīgas.

Pārkāpējiem ar īpaši ātrajiem spēkratiem būs nedaudz jāpadomā," piekodināja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Arī citiem uzdevumiem paredzētie auto būs atšķirīgi no tiem, ko pašlaik izmanto. Policijas priekšnieks norādīja, ka visi auto īpaši pielāgoti policijas darbam.

Paredzēta arī automašīna Speciālo uzdevumu bataljonam, kas aiztur īpaši bīstamus noziedzniekus un iesaistās masu nekārtību apturēšanā. "Šeit var pilnībā policists nostāties. Arī pārģērbties, uzvilkt vajadzīgo ekipējumu. Ne velti abās pusēs ir atveramas durvis, lai varētu ātri reaģēt. Paaugstināts "clearance" šīm "'Volkswagen" mašīnām. Rūpējamies arī par mūsu aizturētajiem, lai viņiem būtu droši. Arī ir paredzēta ar atsevišķu ventilācijas un apsildes sistēmu šī telpa," pastāstīja Ruks.

Pie jauna darba auto tiks arī policijas kinologi. "Šeit ir vieta mūsu kinologam. Te vadītājs. Protams, ir visas sistēmas, kas nepieciešamas policijas darbā. Šeit mūsu draugi – sunīši. Un arī mūsu kolēģiem-sunīšiem ir speciālās vietas, kur tos var mierīgi un droši transportēt," izrādīja  Ruks.

Autoparkā visvairāk vietas aizņems automašīnas, ko var saukt par mobilajiem policijas iecirkņiem. Nopirktas 185 šādas mašīnas.

"Šeit ir auto – konkrēti 205 zirgspēki, arī aprīkots ar maksimāli visām sistēmām. Padomāts arī, lai strādājot ar iedzīvotājiem un cietušajiem, būtu iespēja šeit nodrošināt dokumentu, ziņu pieņemšanas un tā tālāk," pastāstīja Ruks.

Automašīnas, kuras nosūtīs uz lauku reģioniem, būs ar četru riteņu piedziņu.

Autoparku papildina arī 10 BMW markas motocikli. "Šie ir tieši rūpnieciski ražoti speciāli policijas vajadzībām. Jau no pirmās skrūves tas ir ražots ar domu par policijas darba izpildi," zināja teikt Ruks.

Motocikliem ir nestandarta ātrumkārba, kas ļauj ilgstoši braukt nelielā ātrumā, piemēram, citu auto pavadot. Motociklam ir šaurāki sānu koferi, nekā standarta modelī, lai satiksmē varētu vieglāk manevrēt, un zilās gaismas ar skaņas signālu uzstādītas jau rūpnīcā.

Jaudīgos motociklus un mašīnas ar paaugstinātu dzinēju jaudu augstu novērtē policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Juris Jančevskis: "Tie ir krietni veiktspējīgāki. Mūsu specifikai šādi transporti ir nepieciešami, lai varētu cīnīties ar rupjajiem pārkāpējiem."

Vēl iegādāti 50 bezpilota lidaparāti ar termālajām kamerām.

Tāpat ir sešas detekcijas iekārtas, kas ļaus fiksēt citus bezpilota lidaparātus apkārtnē.

Jaunie auto ielās parādīsies pakāpeniski un uz ceļiem būs redzami nākamos piecus gadus. Noslēgts pilna servisa līzinga līgums.

"Beidzot šis ir bāzes finansējums, nevis, katram ciklam beidzoties, attiecīgajam ministram ir jāpierāda, ka ir nepieciešams papildu finansējums, lai policija vispār varētu braukt," pauda Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Precizēja informācija par līzings izmaksām.

Summa nav maza.

449 automašīnu līzings izmaksās vairāk nekā 32 miljonus eiro.

Tas gan ir vairāk nekā iepriekšējā policijas auto iepirkumā, kad nomāja 755 auto par 22,4 miljoniem. Policijā norāda, ka šoreiz lemts nomāt par 300 mašīnām mazāk, lai varētu braukt ar labākām un jaudīgākām mašīnām nekā līdz šim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti