Policija svētdien turpina procesuālās darbības saistībā ar vairāku simtu miljonu eiro iespējamo atmazgāšanu «ABLV Bank»

Valsts policija (VP) arī šodien turpina procesuālās darbības saistībā ar vairāku simtu miljonu eiro iespējamo atmazgāšanu "ABLV Bank", aģentūrai LETA apliecināja VP pārstāve Līna Kaļķe.

Pēc viņas teiktā, kratīšanās VP iesaistīja lielu policijas resursu, lai vienlaikus varētu veikt vairākas procesuālās darbības. Pēc procesuālo darbību veikšanas visas aizturētās personas ir atbrīvotas, paliekot statusā, kas paredz aizstāvību, bet nepiemērojot tām drošības līdzekli.

Lielākā daļa procesuālo darbību veiktas jau vakar, taču šodien dažas likumsargi vēl turpina veikt.

Jau ziņots, ka iepriekš sāktajā VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) kriminālprocesā par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā sestdien sadarbībā ar Organizētās noziedzības un citu nozaru specializēto prokuratūru, Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, Valsts ieņēmumu dienestu un Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju "Cert.lv" veiktas vairāk nekā 40 kratīšanas dažādās vietās Rīgā un Rīgas reģionā.

Kratīšanas notika gan kādā kredītiestādē, gan uzņēmumos, gan personu darba vietās un dzīvesvietās. Likvidējamās "ABLV Bank" pārstāvis Jānis Bunte aģentūrai LETA apstiprināja, ka bankas telpās Skanstes ielā 7 ieradās valsts drošības iestāžu pārstāvji, kuri veic savu darbu, bet viņš atturējās komentēt, ar ko šīs procesuālās darbības ir saistītas.

Tāpat aizturētas vairākas personas.

ENAP priekšnieks Pēteris Bauska žurnālistiem apliecināja, ka izmeklēšana varētu būt par noziedzīgi iegūtu vairāku simtu miljonu eiro legalizēšanu.

Policijai ir aizdomas par kredītiestādes darbinieku, kā arī tās vadības darbībām, izveidojot infrastruktūru, atbalstot naudas atmazgāšanu un veicinot to. Starp aizturētajām personām ir arī bankas darbinieki. 45 kratīšanas veiktas kredītiestādē, ar to saistītajos uzņēmumos, pie privātpersonām un dzīvesvietās.

Bauska neprecizēja, kurā no vairākiem desmitiem VP lietvedībā esošajiem kriminālprocesiem par "ABLV Bank" notika kratīšanas, taču izmeklēšana ir ļoti sarežģīta un apjomīga.

Patlaban izmeklēšana ir aktīvajā fāzē, tāpēc plašāku informāciju Bauska nesniedza. Patlaban arī nav zināms, kādi drošības līdzekļi aizturētajām personām tiks piemēroti.

"ABLV Bank" īpašnieku Ernesta Berņa un Oļega Fiļa advokāts Jānis Kārkliņš aģentūrai LETA sacīja, ka pret viņa klientiem nekādi pasākumi no tiesībsargājošo institūciju puses netika veikti.

VP šogad martā aģentūrai LETA apliecināja, ka VP ir 50 kriminālprocesi par iespējamo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izmantojot "ABLV Bank" kontus, turklāt aptuveni desmit lietās ir pazīmes, ka bankas darbinieki, iespējams, snieguši atbalstu legalizēšanas darbībās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti