Panorāma

Biznesa nozīme valsts ārpolitikā

Panorāma

Arī Azerbaidžānā mīt latvieši

Kozlovskis: radaru ieviešanu ST spriedums būtiski neietekmēs

Policija: Radaru ieviešanu ST spriedums būtiski neietekmēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Lai gan Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošām valsts pamatlikumam atzina vairākas fotoradaru lietošanu regulējošās likuma normas, auto īpašniekiem ir par agru uzgavilēt. Tiesas spriedums nenozīmēšot, ka turpmāk policijai katru reizi jāmeklē arī pats ātrumpārkāpējs – joprojām varēs sodu piespriest auto īpašniekam, norāda policijas vadība.

ST spriedums, kurā par neatbilstošu Satversmei atzīts liegums automašīnu īpašniekiem pārsūdzēt fotoradaru sodus, tika publiskots tieši pirms garajām Lieldienu brīvdienām. Pēc tiesībsarga Jura Jansons pieteikuma ierosinātās lietas atzinums plaši tika apspriests dažādos interneta forumos.

Tomēr par šī sprieduma izpildi atbildīgās amatpersonas pagaidām izsakās piesardzīgi, norādot, ka spriedumu tagad tikai saņemts un pašlaik tas tiekot pētīts. Bet galvenais secinājums - spriedums neradīs apvērsumu attiecībā uz radaru lietošanu. To uzsvēra arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP): “Es šeit nesaskatu nekādus radikālus pagriezienus Latvijas radaru ieviešanas attīstībā.”

Spriedums nenozīmēšot, ka policistiem vienmēr jāmeklē šoferis, kurš bijis pie stūres pārkāpuma izdarīšanas brīdī, nevis vienkārši jāsoda auto īpašnieks. Auto īpašniekam gan būs jādod iespēja sodu pārsūdzēt.

Katrā ziņā, arī šeit Latvija var mācīties no kaimiņvalstīm. Kā Latvijas Televīzijai norādīja Lietuvas ceļu policijas priekšnieks, kaimiņvalstī iepriekš tiešām pastāvējusi kārtība, ka katra radara fiksētā pārkāpuma gadījumā jāatrod konkrētā persona, kura bijusi pie stūres. Taču tas radījis pārāk daudz iespēju izvairīties no soda.

Lietuvas Ceļu policijas priekšnieks Gintaras Aleksandravičius skaidroja: “Bija dažādi gadījumi, dažādi mēģinājumi izbēgt no soda. Auto īpašnieki izdomāja dažādus stāstus, piemēram, atbrauca draugs no ārzemēm, zinu tikai vārdu un to, ka dzīvo Polijā vai Vācijā. Toreiz tādi stāsti tiešām gāja cauri, bet tagad katrs tāds gadījums dabū protokolu par neziņošanu policijai, kas bija pie stūres, un sods par to ir liels.”

Tādēļ pašlaik Lietuvā ir ieviesta līdzīga sistēma tai, kāda pastāv Latvijā. Tikai ar dažām patīkamām atšķirībām. “Ja viņš samaksā sodu desmit dienu laikā, tad ir iespēja nomaksāt tikai pusi no tā apjoma,” sacīja Aleksandravičius.

Kādas konkrētas izmaiņas Latvijas likumdošanā būs jāiestrādā, lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, kļūs skaidrs tuvāko nedēļu laikā, kad valdībā tiks skatīta jaunā radaru ieviešanas koncepcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti