Policija pārbauda Rīgas Kalnciema ielas nama nojaukšanas likumību

Valsts policija sākusi pārbaudi, lai noskaidrotu, vai novembrī degusī jūgendstila ēka Kalnciema ielā Rīgā nojaukta likumīgi.

Policija skaidros, vai ēkas nojaukšanā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Policija skaidros, vai pilsētas būvvalde rīkojusies savas kompetences ietvaros, vai nav notikusi valsts amatpersonu bezdarbība vai nolaidība.

“Pēc atbilžu savākšanas mēs lemsim par to, vai uzsāksim kriminālprocesu, vai tomēr pieņemsim lēmumu par atteikšanos sāk kriminālprocesu. Jau pieprasīta informācija no būvvaldes,” informēja policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Irina Ščepilova.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz 25. novembri izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. 

Ugunsgrēku izdevās likvidēt  28. novembrī. Rīgas dome nolēmusi, ka nodegušo ēku Rīgā, Kalnciema ielā, lietderīgāk būtu demontēt. To kontrolēs Rīgas būvvalde, sertificēti konstruktori, un tiks pieaicināta Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

Taču īpašnieki sāka nojaukt iekšpagalma ēku. Dažas dienas vēlāk būvvalde apturēja demontāžu, jo darbu veicēji nevarēja uzrādīt eksperta slēdzienu, ka jūgendstila fasāde nav drošā veidā saglabājama un būtu nojaucama. Saņemot attiecīgu slēdzienu, būvdarbi atsākās, un patlaban fasāde atsevišķās vietās jau nojaukta līdz pirmajam stāvam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti