Policija novērš nelikumīgas tabakas ražotnes izveidi Rīgā

Valsts policija (VP) aizturējusi 13 organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus aizdomās par sagatavošanos tabakas izstrādājumu ražošanai. Atsavinātas tabakas izstrādājumu ražošanas iekārtas, divas tonnas tabakas un tabakas izstrādājumu izejvielas. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziedzīgais grupējums nelikumīgo tabakas izstrādājumu ražošanu bija plānojis uzsākt Rīgā, informēja VP.

VP Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes lietvedībā ir kriminālprocess, kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par organizētas personu grupas darbībām, kas saistītas ar sagatavošanos nelikumīgu tabakas izstrādājumu ražošanai.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka organizētas grupas dalībnieki ieguvuši tabakas izstrādājumu ražošanai nepieciešamās izejvielas, sagatavojuši un aprīkojuši telpas tabakas izstrādājumu ražošanas vajadzībām, izgatavojuši un remontējuši iekārtas, kas nepieciešamas to ražošanai, kā arī piesaistījuši pagaidām nenoskaidrotas izcelsmes finanšu līdzekļus ražotnes izveidei, izmantojot vairāku uzņēmumu bankas kontus.

Kriminālprocesā veiktas kopumā 25 kratīšanas, kuru laikā izņemtas tabakas izstrādājumu ražošanas iekārtas, izejvielas, aptuveni 2 tonnas tabakas, datu nesēji un dokumenti. Procesuālās darbības veiktas starptautiskā operācijā, īstenojot starptautisku sadarbību starp iestādēm.

Kriminālprocesā ir aizturēti 13 organizētās grupas dalībnieki, kuri atzīti par aizdomās turētajiem. 12 no viņiem ir Latvijas valstspiederīgie, savukārt viens – ārvalsts pilsonis.

Piecām personām piemērots bargākais drošības līdzeklis – apcietinājums, pārējām personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Noskaidrots, ka nelikumīgas tabakas ražotnes izveidei tika piesaistīti arī kādas pašvaldības kapitālsabiedrības finanšu līdzekļi, līdz ar to konstatēta finanšu līdzekļu izšķērdēšana.

Viens no organizētas grupas  dalībniekiem ir šis kapitālsabiedrības valdes loceklis, kuram viens no piemērotajiem drošības līdzekļiem ir aizliegums ieņemt valdes locekļa amatu konkrētajā uzņēmumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti