Dienas ziņas

Japānā stipras lietusgāzes, iedzīvotājus evakuē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Policija nevarēja sodīt autovadītājus

Policija dažas dienas nav varējusi sodīt par nepareizu auto novietošanu

Jaunā administratīvās atbildības likuma ieviešana uz dažām dienām atņēma policijas darbiniekiem tiesības piemērot autovadītājiem sodus par nepareizu auto novietošanu. Nu problēma atrisināta un sodīt atkal var, bet Latvijas Televīzija skaidroja, kādēļ šāda situācija izveidojās.

Noteikumi par administratīvo pārkāpumu protokolu - lēmumu paziņošanas kārtību tika pieņemti 30. jūnijā, bet spēkā stājās jau nākamajā dienā, 1. jūlijā. Līdz ar to, piemēram, Rīgas pašvaldības policijai nebija iespējas sagatavoties izmaiņām un jauni administratīvo pārkāpumu protokoli nebija izgatavoti. Ieviešot jaunu sistēmu, administratīvo pārkāpumu gadījumā tiem iedzīvotājiem, kuriem ir e-adrese, – visi lēmumi par pārkāpumiem tiek nosūtīt caur šo sistēmu. Ja šīs adreses nav, tad tiek nosūtīts uz e-pastu, ja arī šis nav iespējams, tad protokols tiek izrakstīts uz vietas vai nosūtīts pa pastu uz dzīvesvietu. Taču šīs regulējums strādā tajos gadījumos, kad pats pārkāpējs atrodas notikuma vietā.

"Tad, kad pārkāpēja nav notikuma vietā, pārkāpumi ceļu satiksmē, kur automašīnai tiek piemēroti tautā saucamie plāksteri, tur viss joprojām notiek ar papīriem, un tā problēma bija tāda, ka, lai mēs varētu šo lēmumu izrakstīt, ir nepieciešami Ministru kabineta noteikumi par paziņošanas kārtību. Kamēr šo lēmumu nav, tikmēr mums nav veidu, kā paziņot pārkāpējiem," atzina Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Līdz ar to policijas darbiniekiem faktiski nebija tiesību piemērot sodus par transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu neatļautā vietā bez vadītāja klātbūtnes. "Mums bija ātri jārisina jautājums ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, kas šīs veidlapas drukā, saskaņot ar viņiem maketu un uzsākt drukāšanu. Ņemot vērā, ka šīm veidlapām katrai tiek piešķirts speciāls numurs, tad CSDD darbiniekiem veidlapas bija jāpiereģistrē," stāstīja Sadovskis.

Divu dienu laikā veidlapas tika sagatavotas, un par auto novietošanu neatļautā vietā jau varēja sodīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti