Policija apstiprina Miluša aizturēšanu Kiprā

Kiprā aizturēts Jūrmalas pašvaldības 2005.gada vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā notiesātais uzņēmējs Germans Milušs, secināms no Kipras ziņu aģentūras CNA vēstītā.

Latvijas Valsts policijas preses pārstāve Ilze Jurēvica aģentūrai LETA apliecināja, ka no 2007.gada 23.aprīļa starptautiskajā meklēšanā izsludinātais Milušs aizturēts Larnakā un tagad Latvijas Ģenerālprokuratūra kārtos formalitātes, lai panāktu viņa izdošanu un nogādāšanu Latvijā. Šādos gadījumos fiziski ar personas nogādāšanu Latvijā nodarbojas Valsts policija.

CNA norāda, ka 54 gadus vecajam vīrietim, kas ticis aizturēts Larnakas lidostā, Latvijā piespriests piecu gadu cietumsods par 2005. gada 18. martā notikušu kukuļdošanu.

Milušs aizturēts 3.augustā, kad uz Kipru bija atlidojis ar vakara reisu no Maskavas. Pasu kontrolē konstatēts, ka Krievijas pilsonis ir Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas "Interpols" meklēšanā, vēsta CNA.

Tā dēvētajā Jūrmalgeitas kukuļošanas lietā notiesātajam uzņēmējam Germanam Milušam pēc izdošanas Latvijai būs jāizcieš piespriestais piecu gadu cietumsods. Šis spriedums spēkā stājās 2008.gada vasarā.

Ņemot vērā to, ka notiesātais izvairījās no soda izpildes, proti, aizmuka no Latvijas, uz viņu neattiecas Krimināllikuma norma par kriminālatbildības noilgumu. Starptautiskajā meklēšanā esošo Miluši augusta sākumā aizturēja lidostā Kiprā.

„Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras darbības analīzes un vadības departamenta Starptautiskās sadarbības nodaļa tuvākajā laikā iesniegs izdošanas lūgumu Kipras Republikas Tieslietu ministrijai, attiecībā uz minētās personas izdošanu sprieduma izpildei kriminālprocesā par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 323.panta 2.daļā, tas ir - par kukuļdošanu. Manā rīcībā nav nekādas papildus informācijas,” norāda prokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Kristīne SutuginaZane Mače

  Latvijas mediji jau iepriekš vēstījuši, ka Milušs pēc aizbēgšanas no Latvijas apmeties Krievijā un, visticamāk, pieņēmis tās pilsonību.

  Pusnaktī Kipras policija saņēmusi orderi viņa arestam, taču Milušs žēlojies par sliktu pašsajūtu, kas saistīta ar augstu asinsspiedienu, un viņš nogādāts vietējā slimnīcā.

  Pāris dienu vēlāk tiesa nolēmusi viņu paturēt aiz restēm līdz 11.augustam, un pa šo laiku no Latvijas tiks gaidīti dokumenti.

  Jau ziņots, ka Zemgales apgabaltiesa 2007.gada martā bijušo "BMW" tirgotāju Milušu, bijušo Jūrmalas mēru Juri Hlevicki un toreizējo deputāta kandidātu Gvido Hariju Volbrugu atzina par vainīgiem kukuļa došanā toreizējam Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam ("Mūsu zeme"), lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.

  Hlevickim un Milušam piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, Volbrugam - trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar trīs gadu pārbaudes laiku. Miluša sievas iemaksātā drošības nauda - 20 000 latu - ieskaitīta Valsts kasē, nolēma tiesa.

  Hlevickis un Volbrugs sodu jau sen kā izcietuši. Volbrugs pirms pāris gadiem nomira.

  Lietā apsūdzēta vēl viena persona - toreizējais partijas "Jaunais centrs" deputāta kandidāts Leonīds Lasmanis. Viņš izvēlējās pazust nedaudz laicīgāk - pēc prokurores lūguma 2007.gada 29.janvārī tika nolemts krimināllietu sadalīt, atsevišķi izdalot Lasmaņa epizodes. Kā toreiz aģentūrai LETA izteicās prokurore Velta Zaļūksne, Lasmanis 2007.gada 15.janvārī ar autobusu caur Ainažu robežkontroles punktu šķērsojis Latvijas un Igaunijas robežu. Vēlāk Interpola Krievijas birojs sniedzis atbildi Latvijas tiesībsargājošām institūcijām, ka Lasmanis ir šķērsojis Igaunijas un Krievijas robežu. Kad Lasmanis tiks atrasts, viņa lietā tiesvedība tiks sākta no jauna.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti